Kvůli noční sněhové nadílce to chvíli před zápasem vypadalo, že domácí nedají do kupy ani potřebný počet šesti hráčů. Nakonec se ale vše stihlo a do úvodního hvizdu bylo připraveno sedm hráčů Chocně.

VK Choceň – TJ Sokol Dřevěnice 3:2 (23,-18,-23,19,15)
Úvodní sada vyšla lépe domácím, kteří zvládli napínavou koncovku a po výsledku 25:23 se ujali vedení v zápase. Nastolené tempo však domácím dlouho nevydrželo a od druhého setu začali tahat za kratší konec. Na vině byl zejména nedůrazný útok a velmi dobrá obrana Dřevěnic na síti i v poli. Naopak choceňští hráči nebyli schopni vůbec vzdorovat soupeřovým útokům, což vedlo k porážce 18:25. Vyrovnaný průběh měl třetí set, ve kterém se domácím podařilo odskočit na stav 22:20, avšak poté vyrobili domácí několik zbytečných chyb, čehož soupeř využil a set dotáhl do vítězného konce 25:23. Ani takto nešťastně prohraná sada domácí hráče nezlomila a byli to naopak domácí, kteří zaveleli k odvrácení hrozící porážky. Zlepšený útok se konečně stal z pohledu Chocně zbraní, se kterou začal mít soupeř problémy. Po výsledku 25:19 se tak v této bitvě schylovalo k závěrečnému dějství. V něm byl stav dlouho vyrovnaný, ale poté přišla úspěšná série hostů, kteří odskočili na stav 10:7. Následně se však dřevěničtí hráči nechali díky svému špatnému postavení rozhodit debatami s rozhodčími, čehož domácí využili a na svého soupeře se opět bodově dotáhli. Za stavu 13:13 si slabší chvilku vybral hostující smečař, který mohl svůj tým nasměrovat blíže k vítězství, ale jeho hrubá minela přelila misky vah ve prospěch domácích. V nervydrásající koncovce sady se pak Choceňským podařilo úspěšně zablokovat a po výsledku 17:15 se tak z vítězství radovali hráči Chocně.

VK Choceň – TJ Sokol Dřevěnice 3:1 (17,-21,10,17)
Povzbuzeni dopolední výhrou a s početnějším kádrem nastoupili domácí do odvetného utkání. Od počátku si Choceňští utvořili výrazný náskok, který nenabouraly ani oddechové časy hostů. Po jasném průběhu setu a výsledku 25:17 nic nenasvědčovalo, že by se mohlo utkání opět zdramatizovat. Opak byl však pravdou a domácí se znovu trápili zejména v útoku, kde naráželi na dobře organizovanou obranu. Ani tento výpadek nesrazil domácí do kolen a po vyrovnaném úvodu čtvrtého setu se Chocni podařilo šňůrou devíti bodů vytvořit si luxusní náskok. Výsledek 25:10 se podepsal i na průběhu čtvrtého setu, ve kterém domácí hráči zásluhou dobrých bloků a obrany v poli mohli po výsledku 25:17 oslavit vítězství i v odvetném utkání.
Sestava: Abraham, Felgr, Horáček, Hudousek, Kolder, Švec J., Švec M., Trubák, Žaba

Důležitá vítězství znamenají udržení první pozice, kterou budou volejbalisté Chocně hájit v Hronově, jenž se prozatím nachází na čtvrtém místě

1. Choceň 13 3 44:20 29
2. Střelice 11 5  38:23 27
3. Hrotovice 10  6 33:22 26
4. Hronov 8  8 30:32 24
5. Havlíčkův Brod 7  9  31:31 23
6. Dřevěnice 7  9 32:33 23
7. Č. Třebová II. 7  9 28:33 23
8. Znojmo 7  9 26:34 23