Utkání mělo velmi dramatický průběh. Jako první se i přes převahu hostujícího týmu trefil domácí Michalec v deváté minutě, ale Dlouhý za tři minuty vyrovnal a krátce poté nastřelili „klokani" dvakrát tyč prázdné branky! To jakoby namotivovalo Nejzbach, který ve 14. minutě díky dvěma slepeným brankám Jeníčka a Münzbergera odskočil hostům na 3:1. Pražanům pomohla situace z 18. minuty, kdy jinak spolehlivý Gerčák pustil za svá záda lehkou střelu Vodeckého.
Po změně stran hráči Bohemians přidali a byli lepším týmem. Nejprve srovnal Holý a na začátku poslední desetiminutovky Bohemians dvěma góly v rychlém sledu získali náskok 5:3. Nejzbach ale vrhl všechny síly do závěru zápasu a rozhodně se mu to vyplatilo. Čtyři minuty před koncem Münzberger svým druhým gólem vykřesal domácím naději a tu pak jeho spoluhráči přetavili v zisk všech bodů.
Na začátku 38. minuty už hrálo Vysoké Mýto power-play a po rychlé kombinaci srovnal krok na 5:5 Semerád. Nejzbachu to ale nestačilo, protože aby Bohemians v tabulce dotáhl, potřeboval nutně tři body. Pokračoval tedy v power-play a stačilo jen velmi málo času k tomu, aby strhl vedení na svou stranu. Dopředu vysunutý brankář Libor Gerčák propálil vše, co mu stálo v cestě, a vystřelil domácímu celku výhru 6:5.
Nadšení fanoušci ještě dlouho po utkání aplaudovali svým hrdinům, kteří se v tabulce mírně dotáhli na svého pátečního protivníka z Bohemians.

Miroslav Semerád, V. Mýto: „Ze začátku zápasu to byla spíše taková oťukávaná, prvních deset minut bez zakončení. Bohemka měla více ze hry, měla více gólových šancí především ze standardních situací. Druhá polovina první půle byla nahoru dolů, začaly padat góly. Druhý poločas vyšel lépe hostům, kdy po naší chybě otočili celý zápas. Nicméně jsme to nevzdali, zkusili jsme power-play, kterou máme nacvičenou a podařilo se to, dali jsme z toho dva góly a byť šťastně, tak se nám povedlo vyhrát a jsme hrozně rádi."  (rk, bed)

Nejzbach – Bohemians 6:5 (3:2)
Fakta – branky a nahrávky: 9. Michalec (Netolický), 14. Jeníček, 14. Münzberger (Semerád), 36. Münzberger (Formánek), 38. Semerád (Münzberger), 38. L. Gerčák (Semerád) – 12. Dlouhý (Holý), 18. Vodecký (Stejskal), 21. Holý (Stejskal), 30. Stejskal (Vodecký), 31. Tichý (Sláma). Rozhodčí: Čurda, Honěk. ŽK: 2:1.
Sestavy:
Vysoké Mýto: L. Gerčák – Formánek, Mareš, Jeníček, Michalec, Jiráský, Vágner, Forgáč, J. Gerčák, Krátký, Semerád, Münzberger, Netolický, Till.
Bohemians: Vozár – Frič, Sláma, Holý, Dlouhý, Pleyer, Stejskal, Vodecký, Zapletal, Tichý, Eisenreich, Vahala.