Středa 16:00: BK JIP Pardubice (6 výher/4 prohry) - Sluneta Ústí nad Labem (4 výhry/7 proher). Sportovní hala Dašická.

Severočeský týden. V sobotu si pardubičtí obři podmanili děčínské území a nyní je čeká druhý možný soupeř ze severních Čech.

“Ústí je zčásti nově složeným týmem, který spoléhá na větší počet cizinců. Hlavní postavou ale je stále Lamb Autrey, který hraje velké minuty. Dá se říct, že má na útočné polovině hřiště v rukou skoro každý balon,“ směje se pardubický asistent Adam Konvalinka.

„Co se týče nás, budeme chtít udržet laťku, kterou jsme si nastavili zápasem s Levicemi. Jak v tomto utkání, tak poté v Děčíně jsme hráli dostatečně tvrdě a agresivně, na což chceme navázat. Dále znovu zmíním důležitost doskoku, protože to je alfa a omega. No a také budeme doufat, že se nám roztočí víc střelců než jen hráči základní osy. Chceme si dojít pro další vítězství,“ vyhlašuje kouč.

Děčínští basketbalisté doma podlehli Pardubicím. Jejich situace je zase složitější.
FOTO: Beksa zahnala krizi, díky zlepšení po přestávce vyloupila tvrz Válečníků

Po krátkém zranění se vrátil na palubovky David Pekárek a hned to bylo na pardubické hře znát.

„Ve vítězném zápase v Děčíně jsem si na našem týmu nejvíce cenil bojovnosti a zlepšené obrany. Ukázali jsme velkou vůli a na to určitě budeme chtít navázat i v následujícím utkání s Ústím. Sluneta se po slabším začátku sezony poměrně zvedla. Má kvalitní tým s několika cizinci, v čele s Lambem Autreym, který je jejich ústřední postavou,“ přitakává trenérovi Pekárek.

„Naším cílem bude předvést podobný výkon v obraně, jakým jsme se prezentovali v předchozích dvou zápasech, a jít do zápasu s vítěznou mentalitou. Do utkání prostě musíme jít s tím, že si jdeme pro výhru, nic jiného nebereme,“ burcuje na dálku David Pekárek. (zz)