Na druhé kolo dorazili Ústečtí v dostatečném počtu závodníků s odhodláním pokusit se ve čtyřech zápasech o umístění v první pětce z osmi týmů.
Cenné pro tento oddíl je, že pouze další dva týmy byly schopny poskládat sestavu ze svých svěřenců. Zbylé týmy jsou různé výběry, a o to je těžší někoho porazit.
Ústecký tým patří k absolutně nejmladším, když tým doplňují dva junioři a věkový průměr nepřesahuje 20 let. To je nepochybně velká deviza do budoucna.
V prvním zápase čekaly na ústecké karatisty domácí favorizované Budějovice a Ústečtí šli do tohoto boje až s přílišným respektem. Přesto se dostali do vedení 2:1, čtvrtý zápas se však nepodařilo vyhrát a rozhodoval pátý, který skončil remízou. Sled zápasů skončil také nerozhodně a „Oušťáci" si připsali překvapivý první bod. "Škoda, že tento souboj nebyl zaznamenán Českou televizí, která již byla v tu chvíli na cestě do studia," konstatoval Luboš Felgr.
Ve druhém zápase čekal na Ústecké silný výběr s názvem E-karate složený ze tří reprezentantů. Na tento „match" nasadil trenér Luboš Felgr záměrně na druhé a třetí místo v pořadí zápasů juniory Tesaře a Suchého, protože porazit takto silný tým bylo téměř nereálné. Především výšková a váhová převaha soupeře znamenala prohru 0:3. Důležité však bylo šetření sil zbylých závodníků na papírově slabší poslední dva souboje.
Proti Spartaku Hradec Králové svedli mladí karatisté vyrovnané boje a za stavu 2:2 se rozhodovalo v posledním souboji. Ten Ústečtí zvládli a připsali si v letošním ročníku ligy první vítězství.
Poslední na řadě byl oddíl TJ Karate Praha. V něm si počínalo družstvo velmi dobře a i nasazení borců dopadlo na výbornou. Vítězství 3:1 na zápasy a další dva body byly skvělou tečkou za druhým kolem ligy seniorů.
"Pět bodů znamenalo celkové šesté místo a o týmu ve složení Unzeitig, Vaňous, Kroulík, Suchý a Tesař bude v budoucnu ještě zcela jistě slyšet," komentoval úspěšnou štaci na jihu Čech předseda oddílu a trenér Luboš Felgr.
Ústeckoorlický oddíl má v počtu závodů v letošním roce napilno, neboť má naplánováno celkem dvacet závodů, z toho dva v zahraničí – v Polsku a Slovinsku.
Po ukončení soutěží týmů následoval národní pohár seniorů, kterého se zúčastnili tři svěřenci Luboše Felgra. Dvěma se podařilo umístit na medailových pozicích. Jakub Kroulík do 67 kg a Václav Unzeitig do 75 kg vybojovali krásná třetí místa. (fgr)