Jeho poslední obětí se stal Lanškroun B po výsledku 5,5:2,5. Rezerva stejného celku naopak tvrdě narazila, protože Kunvald se rozhodl napravit debakl z předchozího kola a domácí potupil výsledkem 1,5:6,5. Jablonnému dlouhá cesta do Moravské Třebové nesvědčila, prohrálo 5:3. Překvapením letošního přeboru jsou zatím Svitavy, což na vlastní kůži poznali také šachisté Dolní Čermné, když v osmi partiích připsali pouhé dva body. Vítěze nepoznalo pouze utkání béček Poličky a České Třebové, hostům patřily první dvě šachovnice, domácím pro změnu poslední dvě. Záchranářské práce splnilo na jedničku ústecké céčko, které se odlepilo z tabulkového suterénu vysokou výhrou nad Žamberkem C.

Ústí C – Žamberk C 7:1

Domácí neponechali nic náhodě, i když povinné a potřebné vítězství vyžadovalo dostatek trpělivosti. Ta rozhodně nechyběla juniorům Petru Jánišovi a Janu Marešovi, kteří své zkušenější soupeře s přehledem přehráli. Z horší pozice se efektně „vylhal“ i Jan Smola na druhé šachovnici a tříbodový náskok už vypadal hodně nadějně. Žamberští sice snížili zásluhou Petra Uřičáře, ale pak si vzali slovo důrazně opět Ústečtí. Zásluhou Karla Taslara, Petra Mareše a kapitána Davida Kameníka zvýšili na 6:1 a korigovat hosté nestihli ani v poslední partii. Mladý Josef Lorenc sice bojoval, ale na remízu, ke které neměl daleko, nakonec nedosáhl.
Partie: 1. Mareš – Vohník 1:0, 2. Smola – Janeček 1:0, 3. Pokorný – Lorenc ml. 1:0, 4. Kameník – Hurdes 1:0, 5. Mareš – Šulc 1:0, 6. Jániš – Pelinka 1:0, 7. Kodytek – Uřičář 0:1, 8. Taslar – Lorenc 1:0.

Žamberk B – Kunvald 1,5:6,5
Hosté se potřebovali odpoutat z posledního místa tabulky, a tak přijeli takřka kompletní. Domácí s výjimkou nadějných mladíků na 7. a 8.
šachovnici byli rovněž v základní sestavě. Očekávalo se vyrovnané utkání, avšak mnohem lépe do něho vstoupili hosté. Vytvořili si převahu na zadních stolech a na 8. šachovnici si brzy připsal bod Tomáš Vymetálek. O to překvapivější bylo, že domácí snad ani nechtěli vyhrát.
Na 1., 2. a 4. šachovnici nabídli totiž remízy brzy po zahájení, avšak již za nepříznivého vývoje. Hosté si postupně připisovali bod po bodu a odvezli si možná až nečekaně vysoké vítězství.
Partie: 1. Dungl – Keprta 0:1, 2. Martinec – Vymetálek 0,5:0,5, 3. Kacálek – Dvořák 0,5:0,5, 4. Jeništa – Lacko 0,5:0,5 5. Mazura – Hodek 0:1 6. Kopal – Tobiška 0:1 7. Mazura – Rusz 0:1 8. Belobrad – Vymetálek 0:1.

(jp)