Pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického se českotřebovská závodnice zúčastnila mistrovství světa, největší akce, kterou pořádá cyklistická federace UCI pro amatérské a Masters závodníky, a v italském Trentu výborně reprezentovala Česko. Účast si vybojovala svými výtečnými výsledky na světových pohárech v Rakousku a Polsku.

Závodnice týmu Cyklotrénink F. Trkal byla při časovce na trati dlouhé 19 kilometrů dlouho v průběžném pořadí na třetím místě a zdálo se, že by mohla obhájit bronzovou pozici z loňského šampionátu v Bosně. Poslední dvě závodnice z Polska a Itálie ale obhajobu překazily. Přesto jde o vynikající výsledek, druhý nejlepší na letošním MS pro českou reprezentaci a druhý nejlepší osobní výsledek na MS UCI Gran Fondo.

Monika Veitová-Simonová se rovněž zúčastnila týmové štafety, která se koná každoročně v rámci mistrovství světa. V letošním roce se do závodu přihlásilo přes dvacet štafet z patnácti zemí. Po dobrém výkonu všech členů dokončila česká štafeta závod na konečném osmém místě.

„Jsem ráda, že mi mistrovství světa takhle vyšlo. Podařilo se výborně načasovat formu a porazit i některé soupeřky, se kterými jsem v letošním roce prohrávala, řekla k mistrovské časovce Monika Veitová-Simonová.

Výsledky – MS Gran Fondo – časovka jednotlivkyň: 1. Faye Faberová (Brit.) 28:48 min., 2. Petra Pasarová (Slovin.) 29:35, 3. Alessia Bortoliová (It.) 29:42, …5. Monika Veitová-Simonová (ČR) 30:15.

O několik dnů později se úspěšná cyklistka zúčastnila závodu světového poháru v italském Varese známého pod názvem Tre Valli Varesine. Tato akce je pořádána mezinárodní cyklistickou organizací UCI pro širokou veřejnost, závodníky Masters kategorií a bývalé profesionály a je současně „předkrmem“ pro cyklistické fanoušky, kteří se mohou o dva dny později těšit na závod Tre Valli Varesine elitních kategorií mužů a žen (mimochodem letos ho vyhrál slovinský fenomén Tadej Pogačar).

Českotřebovské závodnici se podařilo po vyrovnaném souboji s italskou rivalkou v časovce jednotlivkyň opanovat nejen svoji kategorii, ale byla i nejrychlejší ženou celého závodu. Tímto vynikajícím úspěchem se již nyní kvalifikovala na mistrovství světa UCI Gran Fondo, které se spolu s kategoriemi Elite bude konat v srpnu příštího roku ve skotském Glasgow.

Výsledky – Tre Valli Varesine 2022 – časovka jednotlivkyň – absolutní pořadí: 1. Monika Veitová-Simonová (ČR, Cyklotrénink F. Trkal 34:39,90 min., 2. Olga Cappiellová (It., Team De Rosa Santini) 34:40,25, 3. Linda Venturinová (It., La Bicicletteria Team) 35:04,25.