V semifinále porazili 2:0 Uherský Ostroh a v příštím týdnu si s Orlovou zahrají o 1. ligu.

US Choceň „A"  – Matve Uherský Ostroh „B"  9:8

US Choceň:Čopian 3,5/1; Gregořica 3/1; Bittner 2,5/2; Bezdíček 0/3; Mikulecký 0/1.

Matve Uherský Ostroh „B": Mišinský 2/2; Červík 2/2; Janča 2/2,5; Bednář 2/2,5.

Matve Uherský Ostroh „B"- US Choceň „A"   6:9

Matve Uherský Ostroh „B":     Mišinský 3/1,5; Janča 2/1,5; Bednář 1/3, Brázdil 0/3.

US Choceň:      Gregořica 4/0; Bittner 2,5/1; Čopian 2,5/2; Bělohlávek 0/3.

Dvě velice vyrovnaná utkání se šťastným koncem pro hráče Chocně, tak by se daly v krátkosti shrnout utkání s Uherským Ostrohem B. Domácím chyběl v celém dvoj-
utkání Šimonek, hostujícím v odvetě Červík. Předpoklady, že se bude jednat o těžké a vyrovnané boje, se potvrdily. V prvním zápase v Chocni se oba týmy střídaly ve vedení. Průběh byl následující: 1:0, 1:2,3:2,3:6,6:6,6:7,8:7,8:8,9:8. Za rozhodující se dá považovat úvodní čtyřhra a pětisetové duely Bittnera s Mišinským, kdy Bittner dokázal otočit stav 0:2 a Čopiana s Bednářem, které pro domácí znamenaly důležitý sedmý a osmý bod. Na závěr prokázal své zkušenosti a dobrou formu z posledních zápasů Gregořica, když porazil za stavu 8:8 Janču. Celé utkání sledovalo asi třicet diváků a k vidění byl velice pohledný stolní tenis.
Odveta se hrála o týden později v Uherském Ostrohu. Domácí určitě chtěli dotáhnout semifinále do třetího zápasu, ale Choceň byla proti. Od začátku se ujala vedení, které nepustila a udržela až do konce. Opět byla důležitá čtyřhra, kterou v pěti setech vyhráli hosté. Za zmínku určitě stojí skvělý výkon Gregořici, který si dokázal poradit se všemi svými soupeři a ztratil pouze tři sety. Dále je třeba pochválit Dominika Bělohlávka, který si odbyl svou ligovou premiéru a blýskl se několika dobrými momenty. Vyhraný set proti Jančovi byl odměnou za jeho bojovný výkon. Raritou je, že kromě úvodní čtyřhry se ani jeden zápas nehrál na pět setů.
US Steinerova Choceň ve finále změří síly s vítězem základní části, s celkem Siko Orlová. První zápas se hraje 1. května v Orlové, odveta pak v sobotu 5. května od 14.00 v hale ZŠ Svatopluka Čecha v Chocni. Případný třetí zápas pak v neděli 6. května v Orlové. Choceň rozhodně není favoritem, ale určitě se pokusí soupeře potrápit a postoupit přes něj po čtyřech letech zpět do 1. ligy.

(čop)