Plánovaný začátek utkání oddálily technické problémy. Týmy, tak dostaly dvacetiminutový trénink navíc. Jak se s ním popasovaly? Pardubice proměnily první tři střely, zatímco jejich ruský soupeř zazdil sedm útoků. Po necelých čtyřech minutách svítilo na ukazateli nečekané skóre 13:2! Domácí nepolevovali v úspěšnosti střelby, přesto mohli ze své euforie vytěžit víc.

Zaskočený protivník se probudil až ve druhé čtvrtiny. Nejdříve se sice propadl do čtrnáctibodové jámy, ovšem poté využil vychýlené střelecké mušky Beksy. Úsek mezi jedenáctou a šestnáctou minutou ovládl 20:5. Od té chvíle se oba celky přetahovaly o vedení. Ani po přestávce si žádný z nich nevytvořil vyšší náskok. Tuto skutečnost změnil Saratov. Pardubičtí nahodili trojkové řetězy a vrátili si vedení zpět. Poslední slovo však měl s klaksonem (trojka) muž s příhodným příjmením Golden.

V prvních třech minutách závěrečného kvartálu se dostali i hosté do dvojciferné výhody. Na rozdíl od Beksy s ní vyžili až do konce.

BK JIP Pardubice – Avtodor Saratov 90:102 (26:15, 45:44, 68:71)
Body: Jackson 21, Kohout a Williams po 13, Benjamin a Škranc po 11, Potoček 8, Mc Gaughey 7, Švrdlík 4, Půlpán 2 – Golden 25, Buford 23, Mc Lean 14, Zabelin 12, Kravish 10, Zaryazhko 9, Ireland 7, Kvitkovskikh 2. Rizhodčí: Krejic (Slovin.), Jovovic (Chorv.), Maciulis (Litva). Fauly: 17:10. Trestné hody: 13/12 – 21/18. Trojky: 10:10. Doskoky: 49:48. Diváci: 713.