Proti nim nastoupila domácí, ryze letohradská, skvadra složená z mladičkých hráčů, jejichž věk se pohybuje kolem 18 až 20 let. Výsledek je možná krutý, ale předvedená hra musela domácím fanouškům napovědět, že až se tento perspektivní tým „vyhraje", bude jednou hodně vysoko.

Vyrovnaná hra se projevila i na skóre

Od prvních minut si vlašimští hráči moc nevěděli s Letohradem rady, a to díky jeho předváděné taktice a srdnaté hře. Málokdo by čekal, že se do vedení dostanou právě letohradští jeleni. V deváté minutě se trefil Filip Červinka, když se mu podařilo usměrnit střelu Formana za záda brankáře – 1:0. Bohužel pro domácí se ani ne za minutu podařilo vyrovnat Petru Burdovi – 1:1. Až do konce první periody se hra nesla v naprosté vyrovnanosti a do kabin se šlo oběma týmům ve stejném rozpoložení.

Vlašim zvýšila v přesilovkách

Vlašimští postupně nacházeli recept na nepropustnou hráz domácích ve středním pásmu a dařilo se jim tlačit do více šancí. Vynutili si díky tomu hned několik přesilových her, které s bravurou proměnili a dostali se do vedení 3:1. Snížil Josef Matyáš, který propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě – 2:3. Diváci museli být předváděným hokejbalem naprosto nadšení. Hrálo se na obou koncích hřiště. Na 2:4 z pohledu Letohradských zvyšoval před koncem třetiny Libor Topolánek.

Letohradským hráčům docházely síly

Vlašim hrající na tři kompletní lajny začínala svého soupeře přehrávat ve třetí třetině. Podařilo se jí vsítit ještě tři branky. Domácí hráči nedokázali proměnit hned několik tutových šancí na vstřelení branky, a tak výsledné skóre vypadá hrozivě. Nařízené trestné střílení třeba neproměnil domácí kapitán Ondřej Lux, který měl mnoho dalších tutovek. Na konci důstojného zápasu svítilo skóre 7:2 ve prospěch Vlašimi.

Martin Motyčka, asistent trenéra:

„Chtěl bych především poděkovat hráčům za odvedený výkon. I přesto, že jsme prohráli, hráči odvedli své maximum na všech postech. Blahopřeji soupeři k zaslouženému vítězství."  (fč)

SK Testa Letohrad – Vlašim 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)
Fakta – branky a asistence: 9. Červinka (Forman), 21. Matyáš (Lux) – 10. Burda (Kieler), 16. Bartejs (Špale, Dušek), 18. Hudeček (Topolánek), 24. Topolánek (Dušek, Bartejs), 36. Hudeček (Burda, Nýdl), 36. Špale (Hudeček), 44. Bartejs (Dušek). Rozhodčí: Boháček, Prudík. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 33.
Sestavy:
Letohrad: Janoušek – Doleček, Urban, Forman, Matyáš, Červinka, Halbrštát, O. Lux, Protzner, Grund, Krejsa, J. Lux, Tesař.
Vlašim: Straka (Mikl) – Čičatka, Nýdl, Blažek, Špale, Kieler, Střeska, Janáček, Bartejs, Slanina, Dušek, Topolánek, Burda, Horák, Juráček, Hudeček, Křížek.