Sezonu 2012 zahájil s holandským jezdcem Jasperem Iwemou, který dokázal dojet ve čtyřech závodech v kýžené první dvacítce a připsal si devět bodů za 7. místo v mokrém závodě v Le Mans. Kvůli neuspokojivým výsledkům byl čtyři závody před koncem vyměněn za nadějného španělského mladíka Josepha Rodrigueze, který dokázal vybojovat desátý bodík pro MOTO FGR za patnácté místo v posledním závodě ve Valencii.
Týmu MOTO FGR byl při Grand Prix v Brně potvrzen postup mezi užší skupinu zájemců o nadcházející sezonu 2013 s jedním pilotem. Při závěru sezony však dorazila informace, že se ústeckoorlická stáj mezi vyvolené nedostala.
Následovalo několik jednání, která však měla vždy stejný závěr a účinkování v Mistrovství světa po roce pro český tým končí.
Miroslav Felgr, majitel týmu: „Je to samozřejmě velká škoda, že jsme nebyli promotérem mezi vyvolené vybráni i v další sezoně. První sezona měla být seznamovací, stála nás velké investice a spoustu času a energie. Podařilo se nám sestavit kvalitní tým, o čemž svědčí fakt, že se nám motocykl za dvacet víkendů ani jednou nezastavil.
Tomuto rozhodnutí moc nerozumím. Myslel jsem, že je záměr společnosti Dorna mít v šampionátu co nejvíce značek. V letošním roce bylo sedm různých značek podvozků, příští rok jich bude pět, a v roce 2014?
I v bodování týmů jsme za sebou nechali šest týmů, dva dokonce se dvěma jezdci, což svědčí o tom, že jsme v prvním roce rozhodně ostudu neudělali. Sezona nebyla jednoduchá. Velká smůla v prvních třech závodech, poté série třech povedených startů a od holandského závodu útlum, který vedl k výměně jezdce. To byla další věc, která může být příčinou, proč jsme nebyli vybráni. Nebývá totiž zvykem, že si nový tým dovolí vyměnit v průběhu sezony jezdce kvůli špatným výsledkům.
Nejsme také pro organizátora obchodně zajímavým týmem, což je další věc, která může hrát při rozhodování velkou roli. Další složitou věcí byly finance, neboť předsezonní jednání a sliby partnerů nakonec zdaleka nedopadly podle očekávání a my jsme to z velké části museli táhnout se svého.
Rozhodně nám nepomohla ani ignorace téměř všech médií, zvlášť po povedeném závodě v Le Mans, když slyšíte v televizi zprávu: Abrahám a Kornfeil závod nedokončili a jedna větička, že český tým s českým motocyklem bodoval po 40 letech, však chyběla. To zkrátka zabolí, zvlášť, když jsme asi poslední český tým v nejnižší kubatuře v mistrovství světa.
Jsme také jeden z mála týmů v seriálu MOTO GP, který to nedělá pro byznys, ale pro zábavu a radost ze závodění. Sedmé místo z 11 značek v poháru konstruktérů beru jako náš velký úspěch, i když dobře vím, že jsme měli na víc a že kýžených 17 bodů nebylo nereálných.
Na závodění jsme rozhodně nezanevřeli, příští rok zřejmě pojedeme IDM, závody MČR v Mostě a Brně a pokusíme se o nějaké divoké karty.
Cílem je se účastnit závodů s českým jezdcem, což byl další problém v MOTO GP, protože bychom i následující roky museli s největší pravděpodobností absolvovat s cizincem. Připravujeme také úplně nový podvozek a věřím, že když ne tým, tak alespoň motocykl FGR se v mistrovství světa v následujících letech ještě objeví. Mám za sebou již 43 aktivních sezon, kde jsem si prožil dobré i zlé, takže toto rozhodnutí o konci v mistrovství světa beru jako motivaci dokázat, že máme motorku kvalitní a že jsme ve světě velkých cen neřekli poslední slovo.
Chci poděkovat svému týmu, který skvěle fungoval, partnerům a všem, díky kterým jsme si tenhle sen mohli splnit. Držte nám palce i v nadcházející sezoně."  (fgr)