Po vlažnějším prvním volném tréninku přišlo výrazné zlepšení v dalším volném tréninku, který Josep zakončil na 21. místě. Kvalifikace ovšem nevyšla vůbec. Josep nebyl schopen zachytit tempo soupeřů a na startu mu patřila až 30. pozice. Na jezdci týmu FGR se projevila velká nervozita z domácího závodu, kdy až moc chtěl napravit minulý závod. Ani výsledek warm upu nevěstil nic dobrého.
Závod se jel na mokré trati, což bylo vzhledem k nepovedené kvalifikaci pro tým plus. Start Josep zvládl, předjel celou řadu před ním, ale ta mu to na brzdy v první zatáčce vrátila. Celý závod předváděl perfektní výkon, postupně dotahoval jezdce před sebou. I díky několika pádům soupeřů se probojoval až do čtyřčlenné skupinky bojující o poslední bodované místo. V nervovém finiši závěr zvládl, o několik setin udržel 15. pozici a připsal si cenné skalpy Rinse nebo Fenatiho.
V týmu FGR tak vládla ohromná spokojenost a vrátila se opět radost ze závodění, kterou od poloviny sezony hledal. Potvrzením tohoto umístění byl i patnáctý nejlepší čas během celého závodu. Škoda jen, že nevyšla kvalifikace, protože zajížděné časy byly opravdu rychlé a v silách jezdce bylo držet krok s první desítkou. Nicméně po několika nepovedených závodech je toto umístění velmi cenné a bodík má pro tým cenu zlata.
Celkově se značka FGR umístila v poháru konstruktérů na velmi slušném 7. místě z jedenácti značek. Jasper Iwema obsadil v celkovém hodnocení ze třinácti odjetých závodů 26. místo, Josep Rodriguez je klasifikován ze čtyř závodů na místě 36. Ze sedmnácti závodů dokázali jet v šesti z nich na bodech, nakonec se podařilo bodovat ve dvou případech. V kýžené první dvacítce po projetí šachovnicového praporku byl tým MOTO FGR pětkrát, sedm závodů však cíl díky pádům a zranění nedokončil.
Děkujeme všem partnerům, fandům a každému, kdo se jakýmkoliv způsobem zasloužil o to, že tým FGR mohl tuto náročnou sezonu obstojně absolvovat. (fel)

Motorka stáje Moto FGR.