K pódiovému umístění by měl přispět rakouský závodník Lukas Trautmann, který se účastní již třetí rok šampionátu juniorů Red Bull rookies cup.
V loňském roce skončil celkově na slušném pátém místě. V minulosti byl Lukas členem týmu Šrámek racing promotion, kde sedlal dvoutaktní Hondu 125 GP.
Tým se prozatím dohodl na tomto závodě, po něm dojde k rozhodnutí, zda Lukas odjede zbylou část sezony. Po rozchodu s Láďou Chmelíkem začal tým MOTO FGR jako vždy s oslovováním českých jezdců. Karla Haniku chtělo vidět vedení KTM z logických důvodů na stejné značce, Míra Popov je pod smlouvou s Mahindrou, a proto nebylo jiné možnosti, než se poohlídnout v zahraničí.
Lukas Trautmann byl i vzhledem k jeho bydlišti a zkušenostem jednou z nejlepších možností.
Lukas Trautmann nabídku týmu s potěšením přijal. „Za necelé dva týdny mě čeká závod Redbull Cupu na Sachsenringu a při dlouhé pauze jsem s potěšením přijal nabídku pana Felgra z týmu FGR v kategorii Moto 3. Znám lidi z FGR od počátku našeho závodění v roce 2010, odjeli jsme proti nim mnoho závodů a mám mnoho motivace začít s tímto týmem závodit. V pátek bude nutné přizpůsobit se motocyklu Moto 3 a nejlépe se připravit na závodní víkend. Děkuji za pozvání, moc se těším," dodal jezdec.
A jak situaci vidí majitel týmu Miroslav Felgr? „Když se rozejdete s jezdcem během sezony, je to vždy nepříjemná věc. Nám se to během jedenácti let stalo potřetí, ale situace byla diametrálně jiná než loni s Jasperem Iwemou. Jasper byl ve výsledkovém útlumu a nedobrém psychickém rozpoložení, a když do toho management několikrát porušil smlouvu, nebylo co řešit. S Chmelíkama jsme vždycky vycházeli, jsou to slušní lidé a od začátku sezony jsme hráli na rovinu. Proto náš rozchod proběhl v klidu a nikde neříkám, že se u nás Láďa nemůže znovu objevit. Bohužel situace v motosportu je velmi vážná a z toho v posledních letech u týmů pramení časté personální změny nejen na pozici jezdce.
S Lukasem se známe již čtyři roky, je to rozumný a příjemný závodník. Most si už také okusil, tak se nechám překvapit, jak víkend dopadne," těší se Felgr.

(bed, fgr)