„Myšlenka je především o sportování, aby se lidé dali dohromady a byli na své město pyšní,“ poznamenal hlavní organizátor akce Lubomír Vašina a pokračoval: „Děti jsou rády, že si můžou jít ven zasportovat. Díky svému nejmladšímu synovi vím, že se na jednotlivé disciplíny ve škole dopředu připravují. Týden sportu tak umožní dětem prostřednictvím tělocvikářů z jednotlivých škol, aby si různé sporty vyzkoušely.“

Díky tomu, že má město novou lyžařskou sjezdovku na Pekláku, bude Týden sportu zahajovat běh družstev do kopce namísto tradičního cyklozávodu na serpentinách. „Další novinkou je páteční závod ´O železného kohouta´ – klání čtyřčlenných družstev v pěti disciplínách – výběh na Peklák, kolo, plavání, kajak a běh,“ vysvětlil Vašina.

Páteční program okoření ještě VIP turnaj ve volejbale. „Zápas se bude hrát na náměstí v nafukovací aréně. Bude to turnaj lidí, kteří se nějakým způsobem zasloužili o fungování Týdne sportu. Svůj tým sestaví například starosta města Jaroslav Zedník. Pokud přijedou zástupci z družebních měst, tak také budou mít svá družstva,“ nastínil další část programu Lubomír Vašina. Kromě týdne nabitého zajímavým sportovním programem prakticky pro každého, nabídne akce také porci zábavy. „Zábava je Týdnu sportu přidružená. Každý večer budou na náměstí vyhlašovány výsledky a ti, co vyhrají, se pak mohou prezentovat nejen před rodiči a kamarády, ale také před publikem z České Třebové a okolí a okusí trochu sportovní slávy," konstatoval hlavní pořadatel.

K největším večerním lákadlům Týdne sportu bude patřit čtvrteční vystoupení populární české zpěvačky Anny K. s programem Večernice tour a páteční vystoupení skupiny Žlutý pes s Ondřejem Hejmou.

„Každý si vybere to svoje lákadlo. Představí se řada českotřebovských kapel, které nehrají jen country, ale také rock. Přijede také například Miss České republiky Lucie Váchová se Zbigniewem Czendlikem,“ vyjmenoval lákadla večerního programu Lubomír Vašina a dodal: „Je třeba poděkovat městu, že tuto akci stále podporuje a je schopno přes grantové programy získat finanční prostředky. Jedinou obavu máme z počasí. Všichni lidé, kteří celý týden připravují, by si zasloužili, aby se akce uskutečnila za dobrých povětrnostních podmínek.