I třetí zápas série mezi Pardubicemi a Opavou zvládl lépe tým hostů. Východočeši ve Slezsku získali první bod v semifinálové sérii, když se dostali přes magickou stovku. Čtvrtý duel se hraje dnes od 18 hodin opět v Opavě.

Favorit bez starostí

Domácí kouč neměl k dispozici dvojici Marko – Petway, která si přivodila o den dříve zdravotní potíže, a jakoby i diváci vycítili mizivé naděje Turů na zvrat v sérii, takže nezaplnili hlediště tak, jak by se v semifinále čekalo. Oslabení Tuři přesto v prvním poločase bojovali ze všech sil, přestože se velmi brzy dostali ve skóre do mínusu. Díky několika přesným trojkám v závěru prvního poločasu se v jednu chvíli přitáhli až na rozdíl sedmi bodů (38:45).

Po změně stran však hosté mohli plně uplatnit svoji silnou stránku, kterou je nabitá lavička. Rychle získali dvacetibodový náskok a kormidlovali utkání očekávaným směrem. Stovce se Tuři ubránili, ale o výsledku nebylo žádných pochyb. I přes porážku si Svitavy zasluhují za svoje semifinálové vystoupení uznání, tuzemskému gigantovi se postavili s otevřeným hledím.

„Zápas rozhodla širší rotace Nymburka a jeho větší energie na obou polovinách hrací plochy. Naši sestavu poznamenalo několik zranění a doufám, že se dáme co nejrychleji do pořádku, abychom byli připraveni na sérii o třetí místo,“ vyjádřil se trenér Lubomír Růžička.

První vítězství

Pardubice hned v úvodu utkání naznačily, že chtějí sérii vrátit zpět do své haly. Rychle vedly 6:0, Opava se sice ke konci poločasu dotáhla na rozdíl jednoho bodu, ale to bylo maximum. Po přestávce Pardubičtí navyšovali náskok, v poslední minutě utkání se pak dokonce přehoupli přes hranici stovky bodů. Nejvíce jich zaznamenal Ondřej Kohout (26), dnes bude Beksa usilovat o vyrovnání.

Kooperativa NBL basketbalistů

SEMIFINÁLE PLAY OFF – 3. zápas: BK OPAVA – BK JIP PARDUBICE 90:104 (15:27, 46:49, 56:77). Body: Klečka 23, Kouřil 13, Šiřina 12, Jurečka 11, Vlček 8, Dragoun 7, Zbránek 6, Kvapil 4, Bujnoch 4, Gniadek 2 – Kohout 26, Kent 21, Spearman 13, Pandula 12, Švrdlík 11, Welsch 7, Nečas 6, Půlpán 6, Potoček 2. Rozhodčí: Matějek, Baloun, Kec. Trestné hody: 29/19 – 37/27. Trojky: 9:7. Doskoky: 31:49. Diváci: 1700. Stav série: 2:1.

 4. zápas: DEKSTONE TUŘI SVITAVY – ČEZ BASKETBALL NYMBURK 65:97 (15:28, 38:47, 53:70). Body: Puršl 11, Slezák 11, Roseboro 11, Teplý 9, Kerr 8, Kotásek 6, Smithson 5, Jelínek 4 – Berisha 15, Peterka 14, Bohačík 14, Hruban 12, Lawrence 12, Barač 8, Kříž 8, Davis 8, Ray 6. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Baloun. Fauly: 16:16. Pět chyb: Kerr (Svitavy). Trestné hody: 10/5 – 11/8. Trojky: 10:11. Doskoky: 23:42. Diváci: 350. Konečný stav série: 0:4, do finále Kooperativa NBL postupuje Nymburk, Svitavy budou hrát o konečné třetí místo.