Jako již tradičně i letos se první prázdninový víkend uskutečnil v České Třebové streetballový turnaj pod hlavičkou TSR.
Tato sportovní akce si získala pevné místo na mapě streetballových turnajů, proto se i letos již 13. ročníku Memoriálu Mistra Jana Husa zúčastnilo celkem 11 týmů.

Přes horké letní počasí se do areálu ZŠ Ústecká sjelo přes 40 nadšenců z Hořic, Hradce Králové, Žamberka, Litomyšle, Svitav, ale i z Bystřice pod Pernštýnem, Olomouce, Brna a samozřejmě z České Třebové, aby bojovali o celkové vítězství, hodnotné ceny a tradiční putovní pohár.
I letos si našlo cestu na turnaj několik diváků, kteří nejprve viděli klání ve dvou základních skupinách, v nichž se o postup do vyřazovací části bojovalo až do posledního kola.

Před finálovou částí probíhaly oblíbené dovednostní soutěže, které měly opět vysokou úroveň.
Hned dvě si letos odnesl Tomáš Mahler z Hradce Králové, který se stal nejlepším trojkařem a smečařem.
Loňské vítězství v soutěži o nejkurióznější koš pak obhájil Marek Trejtnar z České Třebové.

Vrcholem dne se však staly zápasy o nejvyšší příčky. Z obou naprosto vyrovnaných semifinále nakonec do finále postoupil tradiční sběratel úspěchů na tomto turnaji tým Chrlič tvořený z hráčů domácího basketbalového klubu a po šesti letech i tým TSR UHK složený z hradeckých i českotřebovských hráčů. Třetí příčku nakonec obsadil tým Pepe Lopez z Brna, který přenechal hradeckému Frišas nepopulární bramborovou pozici.

Finále pak nabídlo nádhernou podívanou, když si oba týmy nedaly nic zadarmo a několikrát se vystřídaly ve vedení. Štěstí se nakonec přiklonilo k týmu TSR UHK, který zvítězil těsně 16:14 a mohl tak za tónů jihoafrických vuvuzel převzít pohár pro vítěze.
Letošní ročník byl jedním z nejvyrovnanějších a nejdramatičtějších. Přesto se opět hrálo fair play a bez vyhrocených emocí, k čemuž přispěla i aktivní účast několika dívek, které příjemně obohatily celý turnaj.

Pořadatelé děkují všem sponzorům a partnerům, kteří se podíleli na letošním ročníku a pomohli tak uspořádat tradiční basketbalový turnaj v našem městě.

Celé sportovní klání se neslo v přátelském duchu, což je ta nejlepší pozvánka na čtrnáctý ročník Memoriálu Mistra Jana Husa v roce 2011!

Výsledky
Turnaj družstev:
1.TSR UHK ( Pavel Pour, Petr Čížek, Milan Škop, Jiří Škop – Hradec Králové/ Česká Třebová)
2. Chrlič ( Mikuláš Dylowicz, Viktor Nováček, Martin Kopecký, Aleš Horák – Česká Třebová)
3. Pepe Lopez (Viktor Pruša, Jiří Krejčí, Michal Zábojník, Karel Kovář – Brno)
4. Frišas (Martina Fridrichová, Tereza Staňková, Tomáš Mahler, Tomáš Faltýnek – Hradec Králové)

Individuální soutěže:
Nejlepší trojkař: Tomáš Mahler (Hradec Králové)
Nejlepší smečař: Tomáš Mahler (Hradec Králové)
Nejkurióznější koš: Marek Trejtnar (Česká Třebová)

(mtr)