Kouč Semerád postavil základní sestavu na zkušených hráčích a udělal dobře. Do poločasu hráči ve žlutém čtyřikrát rozvlnili síť za Konečného zády a Mýto chytilo ten správný vítr. Trefy Nováka, Vladyky, Jiráského i vlastenec Kasálka byly logickým vyústěním převahy domácích.

Kdo by čekal, že po přestávce Helas zabere, hluboce se mýlil. Sklopené hlavy a „mrtvá“ lavička. Jihomoravanům nepomohla ani dlouhá power play, či střídání gólmanů. Nejzbach pokračoval v krasojízdě a s chutí si zastřílel. Radovat ze vstřelené branky se tak mohl i brankář Gerčák a kapitán Vágner. Oba podali nadstandartní výkony a velkou měrou přispěli ke klidnému spánku svého nového velitele Miroslava Semeráda.

Jakub Vágner (kapitán Nejzbachu): „Na dnešní utkání jsme se měsíc poctivě připravovali. Nebylo sice nic pro oko diváka, ale pro nás jsou důležité tři body. Trošku nám sice ujel začátek, ale pak nás nakoply tři slepené góly. Až do konce jsme hráli nadoraz, jelikož u nás nikdo neví, co se může přihodit. Pár dobře rozehraných zápasů jsme nepochopitelně ztratili, ale dnes jsme si dali pozor.“

Jan Ovčačík (futsalista Helasu): „Po naší úvodní trefě jsme se začali s Mýtem zbytečně přetahovat a doplatili na to. Měli jsme hrát chytřeji. Přesto si nemyslím, že bychom odehráli špatné utkání. Nedali jsme několik tutovek, a navíc příprava na sezonu nebyla zrovna ideální. Musíme si to rozebrat, začít každý sám u sebe. Pak věřím, že to bude šlapat.“

Nejzbach Vysoké Mýto – Helas Brno 8:3 (4:1)

Branky: 4. Novák (Sklenář), 6. Vladyka (Vágner), 7. vlastní, 17. Jiráský, 22. Vágner (Vladyka), 27. Novák (Sklenář), 34. Michalec (Vágner), 36. Gerčák - 2. vlastní, 32. Outrata (Kasálek), 35. Kasálek (Lacko).
Nejzbach: Gerčák - Vladyka, Michalec, Jiráský, Vágner, Jeníček, Kubát, Koblasa, Novotný, Novák, Sklenář, Štanglica, Šabata, Simon. Trenér Miroslav Semerád.
Helas: Konečný - Šarközy, D. Cupák, Lacko, Kasálek, Lidmila, Slavík, Ryšavý, Ovčačík, Outrata, Fruhvirt, Presl. Trenér Jan Loup.

Jaromír Štolba