Orlickoústecko/ Třetí nejvyšší česká volejbalová soutěž má za sebou už i předposlední kolo a nyní o víkendu čeká volejbalisty i volejbalistky závěrečný dvojzápas. Do něho půjdou již s čistou hlavou hráči Ústí, kteří dokázali vyhrát v Semilech a zpackaný ročník alespoň zachránili.
Volejbalisté České Třebové budou hrát také už pouze o čest a mohli by se v Opavě pokusit přerušit černou sérii, kdy z posledních devíti zápasů dokázali vyhrát pouze jednou. Soupeřem jim bude mužstvo Letohradu, jež se se soutěží loučí ve velkém stylu a s hlavou nahoře. Dvakrát porazilo Sokol Hradec.
Ve skupině žen měly Českotřebovačky volno, protože své zápasy ve Svitavách předehrávaly již začátkem března (oba prohrály). Nastoupily tak pouze hráčky Lanškrouna, jež ve Šlapanicích jednou vyhrály a jednou prohrály. Připravily se tak o jedinečnou možnost Šlapanice předstihnout.

Semily – Ústí n. O.
0:3 (-20,-21,-20)
3:0 (22,21,16)

Zdeněk Klouda, trenér Ústí nad Orlicí: „V prvním utkání jsme předvedli velmi dobrý výkon. Nenechali jsme domácí prakticky vůbec hrát. Tato výhra nám stačila k tomu, abychom se udrželi. Druhý zápas jsme s vědomím jisté účasti v soutěži i pro příští sezonu už odevzdali. Hráči si nejspíš řekli, že je to už za nimi a zápas byl z naší strany špatný. Do Semil nás odjelo pouze sedm, takže jsme ani neměli možnost vyzkoušet mladé hráče.

Letohrad – So. H. Králové
3:2 (-21,21,-15,16,12)
3:1 (-19,23,19,17)

Suverénně poslední Letohrad přivítal na své palubovce v té době druhý celek tabulky Sokol Hradec Králové. V úvodním zápase se mužstva střídala v tom, kdo pro sebe urve set. V tie breaku byli pak nakonec šťastnější domácí. 14:7 vedli a hosté přežili pět mečbolů. O tom, že šestý bude využit rozhodl domácí Honskus. Druhý zápas vyzněl vyjma prvního setu pro Letohrad. Hradec působil ve čtvrtém setu až bezradně. Letohrad tak získal velice cenný skalp.

Jan Motl, trenér Letohradu: „Celý úvodní set jsme hráli pouze my. Body jsme vesele uhrávali na obě strany a z toho pramenil i výsledek. Druhý set byl stejný, ale s tím podstatným rozdílem, že jsme si již poměrně nehráli na „Mikuláše“, méně kazili a rázem získali set. Celkový zvrat zařídil v setu čtvrtém Kolder. Nejprve svým servisem a následně tím, komu „půjčoval“ míč při zakončení.

Ve druhém utkání přes prohraný první set se podařilo soupeře jasně přehrát. Velkou měrou přispěl již zmiňovaný Kolder a náš největší bojovník Krejsa.“

Sl. H. Králové – Č. Třebová
3:2 (25,-17,-22,20,7)
3:0 (15,20,21)

David Buchta, trenér České Třebové: „První utkání bylo docela vyrovnané. Nevyšel nám však tie break. Druhé utkání jsme již, jak napovídá výsledek, úplně odešli. Nebyli jsme však v úplně nejsilnější sestavě. Nemáme už co získat ani ztratit, takže hrajeme prakticky bez motivace, a to se potom vítězí těžko.“

Šlapanice – Lanškroun
3:1 (22,15,-22,22)
0:3 (-15,-15,-20)

Andrea Mrázová, hráčka Lanškrouna: „Byly jsme v dobré sestavě, protože se Šlapanicemi bojujeme o to, kdo bude muset do baráže. První zápas jsme nezvládly. Domácí měly větší kliku a rozhodčí jim přiznali i nějaké sporné míče. Do druhého utkání jsme šly s tím, že musíme vyhrát a bez problémů se nám to povedlo.“