I v letošním roce se mladým volejbalistům podařilo obhájit první místo v krajském přeboru a navázali tak na tři předchozí sezony. Jejich bilance 88 vítězství a pouhé dvě porážky hovoří za vše. Celkem to dělá 172 vítězných a 8 prohraných setů.
Rozhodnutí padlo na domácím turnaji. Před jeho začátkem bylo jasné, že si to mezi sebou rozdají hráči České Třebové a Svitav. Los tomu chtěl, aby se oba aspiranti na titul postavili proti sobě na úvod a vrchol klání tak nastal hned na začátek.
Domácí se hodně těšili, věděli, že musí svému protivníkovi vrátit porážku z předchozího kola. Od prvního balónu bylo znát, že utkání nepodcenili, do soupeře se zakousli a soustředěnou, přesnou hrou, dobrým příjmem, pro soupeře překvapivými kombinacemi a agresivním, ale přesným útokem ho jednoznačně porazili ve dvou setech 25:14 a 25:14. V dalších utkáních proti Lanškrounu, Litomyšli a svitavskému béčku to dopadlo stejně.
Znovu to znamená, že se družstvo utká s těmi nejlepšími na mistrovství České republiky a bude moci vylepšit loňské páté místo, nebo dokonce navázat na vítězství ze sezony 2012/13.
Bohužel to má také stinné stránky, neboť je velká škoda a nesmyslnost mít v jednom městě dva chlapecké volejbalové oddíly, zejména pak proto, že proti ostatním týmům má třebovský celek velmi úzký kádr a právě tento fakt ve většině případů rozhoduje v bojích s těmito oddíly.