Za sebou nechali takové volejbalové oddíly (SCM), jako je Brno, Praha, Zlín, České Budějovice a mnoho dalších.
A jak se k tomuto vynikajícímu úspěchu toto mladé družstvo propracovalo?
Prvním krokem byl zisk titulu přeborníka kraje, který starší žáci obhájili. Zvítězili i ve společné soutěži s Královéhradeckým krajem a navázali tak na úspěšnou sezonu z loňského roku.

Pořadí v Českém poháru
1. Příbram
2. ŠSK Beskydy
3. Znojmo – Přímětice
4. Ostrava
5. Volejbal Brno, a.s.
6. Ústí nad Labem
7. České Budějovice
8. Nový Jičín
9. volleyball.cz ČZU Praha
10. Prosek Praha
11. TJ Sokol Česká Třebová II
12. TJ Česká Lípa
13. TJ Velké Meziříčí
14. TJ Slavia Liberec 1
15. TJ Slavia HK
16. VSC Zlín
17. USK Slavia Plzeň
18. VSK Český Krumlov
19. TJ Svitavy
20. SK Dansport Praha

Druhým faktorem byly výkony v Českém poháru, kde Třebovští obsadili celkově jedenáctou příčku. Celoroční soutěž skládající se z šesti postupových a sestupových turnajů hrálo 32 mužstev z republiky. Třebovští na začátku sezony jeden turnaj vyhráli a v první polovině se drželi na 4. místě. Bohužel pak přišly zdravotní problémy hráčů, sestava nebyla kompletní. „Navíc jsme museli kombinovat tréninkové jednotky kvůli finančním možnostem placení haly a přenechání některých tréninků ve prospěch extraligových kadetů. Nakonec z toho bylo pořád výborné jedenácté místo v republice, ale co bylo podstatné, odehráli jsme dvaačtyřicet kvalitních utkání na úrovni první osmičky a na finálovém turnaji skončili na devátém místě," uvedl Lubomír Vašina.

Tři výhry na postup stačily

Marodka se začala vyprazdňovat, tým poctivě trénoval a nabíral výkonnost ze začátku sezony. Česká Třebová neměla lehkou kvalifikační skupinu o postup, ze které se mohla těšit na finálový turnaj tři nejlepší mužstva, ale hráči měli cíl jasný – postup z jakéhokoliv místa. Tři výhry a dvě porážky v Novém Jičíně znamenaly cestu mezi českou žákovskou elitu.

Skupina smrti odhodlání nevzala

Šestnáct nejlepších mužstev z České republiky se sjelo bojovat o titul mistra do Frýdku-Místku. Česká Třebová zůstala po vylosování jako opařená. Volejbalisté se ocitli ve skupině smrti společně s Příbramí (vítěz Českého poháru), ČZU Praha (Sportovní centrum mládeže) a Českými Budějovicemi (Sportovní centrum mládeže). Hráči se však s drsnou realitou poradili nad očekávání. V prvním utkání prohráli s Příbramí 1:2 na sety, ale v dalších dvou zápasech se radovali z výhry shodně 2:0. Do dalších bojů tak postoupili Třebovští ze druhého místa. Černý Petr zbyl na volejbalisty Českých Budějovic, což bylo určitě překvapení.
Družstvo hrálo na hranici svých možností. V další postupné skupině chyběl možná jediný uhraný míč v zápase se Znojmem a vítězství za tři body, aby mužstvo mohlo hrát o medaile. Nakonec z toho byly zápasy ve skupině o páté až osmé místo.

Pořadí mistrovství republiky
1. VK Ostrava (SCM, SpS, PŠ)
2. Frýdek – Místek(SCM, SpS, PŠ)
3. VK Pegas Znojmo(SpS, PŠ)
4. VK Příbram(SCM, SpS, PŠ)
5. TJ Č. Třebová II (SZM – Sokol)
6. V. Meziříčí   (SCM, SpS, PŠ)
7. Nový Jičín    (SpS, PŠ)
8. Volejbal Brno  (SCM, SpS, PŠ)
9. ČZU Praha  (SCM, SpS, PŠ)
10. Fatra Zlín  (SCM, SpS, PŠ)
11. Ústí n. L.   (SCM, SpS, PŠ)
12. Prosek Praha   (SpS)
13. Česká Lípa     (SpS, PŠ)
14. TJ Slavia HK   (SCM, SpS)
15. Č. Budějovice  (SCM, SpS, PŠ)
16. PF Slavia Plzeň  (SpS)

Tady čekali na třebovské volejbalisty Brňané, kteří ale příliš velký odpor nekladli. Česká Třebová vyhrála hladce ve dvou setech 25:20 a 25:19. Pod kontrolou měli hráči i poslední zápas celého mistrovství, když o konečné páté místo přehráli ve dvou setech Velké Meziříčí. V celkovém pořadí tak Třebovští skončili před několika týmy zařazenými do programu ČVS, což jsou celky ze sportovních center, sportovních středisek a partnerských škol.
„Mnoho družstev se sportovními třídami a z programu SpS se do závěrečných finálových bojů nedostalo. I z tohoto důvodu je výsledek našeho družstva a potažmo našeho oddílu obrovským úspěchem. Už jenom v tom, že bojujeme neúspěšně v našem městě o vznik sportovních tříd, a i družstva podporovaná ČVS s mnohem lepšími podmínkami ve sportovní přípravě zůstala za námi," ocenil výsledek týmu Vašina a přidal i poděkování: „Je potřeba poděkovat všem trenérům a zúčastněným v celém volejbalovém oddíle za skvělou odbornou a organizační práci, dokazující jejich způsobilost vychovávat ve skromných podmínkách dobré hráče a družstva vést k reprezentaci města a sokolské organizace."