Na tento turnaj byli vysláni tři zápasníci: David Sedlák, Filip Vejrek a Pavel Mikulecký. Z důvodu nemoci nenastoupil Lukáš Janda, který zápasí ve váhové kategorii nad 90 kg.

Z turnaje zástupci týmu přivezli dva cenné kovy, a to Filip Vejrek stříbro ve váhové kategorii do 90 kg a bronz David Sedlák v kategorii nad 90 kg.
Pavel Mikulecký byl v kategorii do 78 kg úplným nováčkem co se týče turnajů v BJJ, takže, jak se říká, „šel na zkušenou“. Mikulecký měl celkem dva zápasy, které prohrál, a tak má co dohánět.

Sedlák opět nastoupil, jak je již zvykem, se soupeři o 10 a 28 kg těžšími, což se dost projevilo na výkonnosti a celkovém umístění.
Vejrkův první zápas v kategorii do 90 kg netrval ani jednu minutu a rozhodčí zvedl vítěznou ruku nad hlavu Vejrka, který nasadil velmi nepříjemnou páku na ruku jeho soupeři z týmu Praha.

Po dlouhém čekání nastoupil Vejrek proti zápasníkovi Pretorian Pardubice. Zápas trval celkem čtyři minuty a Vejrek podlehl soupeři na triangl, což je škrcení nohama ve tvaru trojúhelníku v japonštině tato technika nese název sankuku jime.

Turnaj byl pro DSC GYM Třebovice přípravou na 11. února, kdy odjede do rakouské Vídně opět poměřit síly se zahraničními soupeři a ukázat připravenost svých závodníků.

(luj)