Legendární tratě mají ale i minikáristé, třeba v Mariánských Lázních, kde se dlouhá léta jezdilo o pohár Světa motorů. Mariánské údolí u Olomouce, kde se v roce 1968 jelo první Mistrovství tehdejšího Československa. Nebo kopec Babí v Náchodě, jehož historie sahá až do 70. let a kde se před 23 lety začala psát historie minikárových šestidenních.

A právě do Náchoda se sjeli minikáristé, aby zde dva dny bojovali o body do Českého poháru. I přes šrámy, které již trať na povrchu má, se jedná o jednu z nejkrásnějších, přirozeně členitých tratí, kam se minikáristé vždy rádi vracejí.

Náchodské závody nezůstaly ani tentokrát nic dlužné své pověsti, že zde téměř pokaždé prší, a tak se jezdci museli vyrovnat s velmi kluzkým povrchem. Lehká noha na brzdovém pedálu a jen plynulé pohyby volantem byly tím pravým receptem, přes které vedla cesta na stupně vítězů.
Našim okresním závodníkům se bohužel příliš nedařilo. Z orlickoústeckých minikáristů si body vybojovali v kat. M1 Lucie Brožková za 8. místo a v kat. M4 Tomáš Voleský za 4. místo.

(sim)