Po úspěšném absolvování kvalifikačního turnaje ve Vysokém Mýtě hrál Tomáš v polovině června celostátní finále v Brně. I přes zdravotní potíže před turnajem se zhostil role favorita na jedničku a po skvělém výkonu ve finále, kde porazil Čížka (Praha) 6:1 a 6:1, celý turnaj s přehledem vyhrál a vybojoval si postup na celosvětové finále do Umagu.

Do Chorvatska odjel mladý tenista s bývalým českým daviscupovým reprezentantem Slávkem Dosedělem, který měl spolu s Petrem Šafránkem celou výpravu na starosti. Turnajovým pavoukem postupoval Tomáš Neugebauer díky skvělým výkonům. Ve čtvrtfinále se setkal s nejlepším hráčem Bosny a Hercegoviny a po velkém boji plném dlouhých výměn zvítězil 5:3, 4:5 (tie–break 4:7), 5:3. V semifinále zdolal slovenského tenistu Seleckého a díky výsledku 5:0, 5:2 se probojoval do boje o prvenství.

Finále bylo vyvrcholením celého turnaje. Tomáš nastoupil proti vítězi tohoto okruhu v USA. V prvním setu prohrával už 3:0, ale nevzdal se a zvítězil 5:3. Druhý set se mu vůbec nepovedl, neuhrál ani gam. Ve třetí rozhodující sadě vedl Američan už 3:0. Nakonec však Tomáš ukázal větší vůli po vítězství i pevnější nervy a zvítězil 5:3. Kids‘ cup je jediným celosvětovým turnajem pro hráče od 9 do 14 let, jehož kvalifikační turnaje se hrají po celém světě. První ročník se hrál v roce 2002 ve Francii a letos se ho zúčastnilo okolo 55 000 hráčů z 25 zemí, mezi něž se zařadila i Česká republika.

Celosvětově se kvalifikace na letní celosvětové finále hrála od ledna do června ve více jak 300 městech. Česká republika byla zastoupena Prahou, Brnem, Zlínem a Vysokým Mýtem. Z každého města postupovali do celostátního finále čtyři semifinalisté z každé kategorie. Ti se potom střetli v celostátním finále v Brně o účast na celosvětovém finále, kam postoupili pouze vítězové jednotlivých kategorií (6 hráčů a 6 hráček), kteří tak měli šanci změřit síly se svými vrstevníky z celého světa. Finálový turnaj, který se každý rok hraje na jiném místě, oficiálně podporují hráči jako Rafael Nadal, Andy Roddick, Marcos Baghdatis, Richard Gasquet, Ivan Ljubicic, Fernando Gonzales, Kim Clijsters, Daniela Hantuchová, Dinara Safin.