Od pondělí 9.července do pátku 13. července se na místních tenisových dvorcích Za Vodou koná tradiční tenisová škola určená pro děti ve věku od 6 do 12 let. „Tréninkový program trvá každý den od osmi hodin ráno do čtyř odpoledne. První dva dny školičky budou zaměřeny především na pilování tenisu, ve středu máme na programu koupání, pravděpodobně v místním krytém bazénu. Ve čtvrtek se budeme věnovat atletice a v pátek sehrají děti závěrečný turnaj a bude táborák,“ poznamenal jeden z organizátorů tenisové školy a zároveň trenér Tomáš Herník.

Letošního ročníku se účastní 21 dětí nejen z České Třebové. „Polovina jsou začátečníci, polovina jsou děti, které hrají tenis již závodně za českotřebovskou Lokomotivu,“ konstatoval Herník a pokračoval: „Kromě dětí z České Třebové se kempu účastní také hráči z Poděbrad a je tu zastoupena i Praha. To především tehdy, pokud jsou tu děti na návštěvě u babičky. Vesměs to jsou ale členové oddílu.“ Děti jsou rozděleny do čtyř skupin a každé se věnuje jeden trenér.

Kromě Tomáše Herníka se na trénování mladých hráčů podílejí ještě Josef Hošpes, Jiří Petráž a Petr Kašpar. „U závodních hráčů je potřeba důkladně procvičit všechny údery – forhend, bekhend, servis, volej. U začátečníků, které mám na starosti já, se zaměřuji především na to, aby byly děti schopné si na konci týdne samy proti někomu alespoň trochu zahrát,“ vysvětlil Herník.