Kempu reprezentační družiny hráčů do 16 let se v Plzni zúčastnil i produktivní útočník Dominik Řehák, jenž je hlavním hnacím motorem českotřebovské Lokomotivy v extralize mladšího dorostu, a navíc se už stabilně zapojuje do mužského hokejbalu. Podaří se mu nakonec probojovat na vytoužený světový šampionát?
V plzeňské hokejbalové hale bylo opravdu rušno a v komfortních podmínkách západočeských mečounů se uskutečnilo hned několik reprezentačních soustředění. Jedním z nich byl kemp šestnáctky, jehož se zúčastnil i českotřebovský talent. „Kemp byl vcelku náročný, ale dal se zvládnout. Zaměřený byl na kvalitní rozehrávku s přesnou přihrávkou," popisuje základní stavební kameny soustředění Dominik Řehák.
Na ploše se proháněla celkem pětadvacítka hráčů toužících se probojovat na červencové juniorské mistrovství světa a pro mnoho z nich byla nominace na soustředění do Plzně nemalým překvapením. „Nominace mě překvapila, ale doufal jsem, že by to mohlo vyjít. Vyšlo to a na kemp jsem se těšil opravdu moc," popisuje své pocity nadaný hokejbalista z východních Čech.
Trenérské duo Davídek s Doležalem si pro své svěřence nepřipravilo pouze tréninkový dril, avšak součástí soustředění byl i přípravný zápas. „Hlavní náplní byl trénink a spřátelení se s ostatními hráči," vypráví Řehák. „Přátelský zápas jsme odehráli poslední den proti mladšímu dorostu z Plzně, a i když jsme prohráli, tak si myslím, že můj výkon nebyl zase tak špatný," myslí si produktivní forvard, jehož hlavní náplní je v dresu Lokomotivy střílení a připravování gólů svým spoluhráčům.
Nově se rodící družina reprezentační šestnáctky se již za půl roku zúčastní mistrovství světa, jež se uskuteční na půdě anglického Sheffieldu. Jednotlivé vazby si tak pomalu ale jistě musí postupně sedat. „Myslím, že tam jsou nominovaní opravdu dobří hráči a se všemi se mi hraje skvěle," vysekává poklonu svým souputníkům z reprezentace Dominik Řehák.

Prostor na zlepšení je vždy

Každý mladý sportovec a hokejbalista jistě touží po možnosti obléci na svoji hruď dres se lvíčkem na prsou, poslechnout si po vítězném utkání státní hymnu, ale také dosáhnout na metu nejvyšší. Výjimkou není ani českotřebovský talent. „Byl by to pro mě opravdu veliký úspěch," nezastírá. „Nejhlavnější je ze sebe vydat co největší úsilí a dělat vše ve prospěch týmu," snaží se najít recept, jak si vybojovat místo v konečné nominaci na světový šampionát.
Technicky zdatný šikula, jemuž nechybí ani potřebná rychlost, přes sezonu nastupuje za mladší dorostence Lokomotivy České Třebové. Ta se po podzimní části nachází na třetím místě kvalifikační skupiny C, aktuálně znamenající postup do semifinálového turnaje. „S výkony jsme spokojení, ale vždycky je co zlepšovat. Na jaře si chceme udržet třetí místo, ale bude to těžké," je si vědom Řehák. „Čekají nás těžké zápasy, ale hlavně se musíme vypořádat lépe s Opavou a urvat cenné body, které jsme doma bohužel promarnili," mrzí tahouna Lokomotivy.
Soutěž mladších dorostenců doznala oproti loňskému roku značných změn a celky na druhém a třetím místě kvalifikačních skupin postupují do semifinálového celorepublikového turnaje, z něhož už vede jenom krůček od účasti na finálovém turnaji. Na ten automaticky postupují vítězové základních skupin. Po jakém cíli asi pokukují v České Třebové? „Chceme dosáhnout nejlepšího výsledku," nehledá v tom vědu mladá hvězda.

Hokejbal pro mě znamená hodně

Kapitán českotřebovské Lokomotivy vyčnívá na druhém místě kanadského bodování skupiny C se ziskem 26 bodů za 14 branek a 12 asistencí z pouhých 12 zápasů. „Není to zásluha jen moje, ale celého týmu a trenérů," říká skromně Dominik. Nejenom statistická čísla ale potvrzují, že je pro svůj tým nesmírně důležitým členem, jenž by tak trochu mohl cítit za výsledky třebovské družiny zodpovědnost. „Hokejbal je týmová hra, proto zodpovědnost za výsledky z České Třebové jsou všech," má jasno.
Dominik Řehák na sobě pravidelně pracuje a navíc se už představil i mezi muži. „V létě jsem v přípravě odehrál první zápas za muže. Naskočil jsem do přátelského utkání s Pardubicemi, kde jsem se dle slov trenérů uvedl dobře," popisuje své první zkušenosti s dospělým hokejbalem. „V podzimní části si mě pan Kvasnička pozval i k utkání první ligy, kde jsem nasbíral pár cenných minut, a jinak se již pravidelně otrkávám ve druhé regionální soutěži za náš B tým," dodává.
Na nedostatek vytížení si tak tento talentovaný hráč rozhodně stěžovat nemůže. „Hokejbal pro mě znamená v tomto období velkou součást mého života," netají se Dominik Řehák. „Chtěl bych se mu věnovat i nadále a největším úspěchem by pro mě bylo dostat se do reprezentace," přeje si talentovaný hokejbalista, pro něhož tento sport znamená opravdu hodně. (fč)