Karty před utkáním byly rozdány jasně. Chrudimi stačila k postupu mezi šestnáct nejlepších týmů Evropy i remíza, soupeře by zase k úspěchu přiblížila jakákoliv výhra. A v závislosti od zmíněné matematiky duel probíhal. Oba celky si dávaly záležet na kvalitní defenzívě a nepouštěly se do bezhlavého útočení. Není divu, že za první půlhodinu fanoušci v Kragujevaci viděli jen minimum brankových příležitostí. „Hrálo se velmi takticky. Bylo to o tom, kdo první udělá chybu, zápas bez šancí,“ popsal podstatu duelu Matěj Slováček.

Právě český reprezentant a dlouhodobý hráč ERA-PACKu Matěj Slováček se nakonec stal hrdinou. V předposlední minutě po výhozu brankáře Litviněnka hlavou trefil odkrytou část branky a stal se jediným střelcem utkání. „Museli vystřídat brankáře zpátky do pole, čímž vznikl prostor. Já spěchal rychle před branku a hlavou míč tečovat,“ popsal svůj gól šťastný střelec.

Chrudim si tak ze Srbska veze postupový výsledek. O konečném umístění rozhodl až závěrečný zápas. „Ukázali jsme si, že můžeme hrát s kýmkoliv. Tým může dojít daleko. Je to odvážné, ale můžeme klidně pomýšlet na postup do Final Four,“ neskrývá cíle Matěj Slováček. Chrudim je v elitní šestnáctce Evropy a nyní bude čekat, zda se na ní při výběru pořadatelství usměje štěstí.


Prodexim Cherson – FK ERA-PACK Chrudim 0:1 (0:0)

Branky: 39. Slováček (Litviněnko), ŽK: 1:0. Prodexim Cherson: Savenko – Claudinho, Šoturma, Bilocerkivec, Korsun – Fetko, Skorij, Berbencev (C), Čudnov, Fumasa, Roninho, Lanko, Volianjuk, FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Éverton, Max (C), Doša, Felipe – R. Mareš, M. Mareš, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Bagatini, Slováček

Petr Dejnožka