Nabírání fyzické kondice, náročné jednotky, bolavá těla. A teď úleva. Tréninková dřina je u konce. Hokejbalisté si oddechnou. Finální fázi přípravy absolvovali hráči Letohradu na půdě Autoskla. Sehráli dvě utkání, jedno vítězné s Hradcem na nájezdy, druhé s domácím celkem hosté prohráli 3:5.

Jeleni vstoupili do utkání s královéhradeckými piráty velkým tlakem, avšak ten, kdo se radoval z první trefy, byli soupeři. Ti bránili poctivě střední pásmo a vyráželi k nepříjemným ztečím, z čehož vyústila již druhá branka v síti Letohradu. Svěřenci koučů Frimla a Červinky se ale nevzdali a přidali do pedálů. Ze snížení na 1:2 se ve druhé polovině úvodní patnáctiminutovky radovala nová akvizice Letohradu Pospíšil. Druhá polovina přinesla spoustu pohledných akcí na obou koncích hřiště, avšak Šimara už zůstal v brance Letohradu bezchybný.

Zato v přední linii se děly věci. Několik výtečných příležitostí spálil Ondřej Lux, aby se pak ke střele z vrcholu kruhů dostal David Hejtmánek. Střelou švihem doslova vymetl pravé horní víko královéhradecké svatyně a bylo vyrovnáno. Následovaly samostatné nájezdy, v nichž letohradští hokejbalisté zvítězili 2:1 a radovali se tak z velmi povedeného přípravného utkání.

Faulovat se nevyplácí

Dalším soupeřem na přípravném „turnaji“ byl Letohradu domácí celek Autosklářů. Ti se na úvod museli cítit jako na kolotoči, když jeleni překvapili precizním pohybem a vytvořením si několika šancí. Letohrad se postupně dostal do dvoubrankového vedení, Pardubice ale dokázaly dvěma slepenými střelami z velké vzdálenosti vyrovnat. Byli to ale opět Letohradští, kteří se radovali z vedení 3:2. Na góly hojné klání však přineslo další vyrovnání a následné dvojnásobné oslabení Letohradu.

Autoskláři se postavili v pěti proti třem statečným, kteří ale brzy inkasovali a rázem prohrávali těsně před koncem utkání o gól. Po konci kompletního oslabení se hosté vrhli do hry bez gólmana, už to vypadalo, že šance jelenů přinese vyrovnání, ale míček prošel přes obranné pásmo Pardubic až k volnému hráči, jenž se střelou do odkryté klece nemýlil.

„Hráči předvedli v obou zápasech výtečný pohyb a zaujetí pro hru. Je vidět, že naprostá většina přes zimu dobře potrénovala a někteří jsou navíc už z podzimní části suprově sehraní. Trápily nás propady ve středním pásmu, kolikrát vázla komunikace mezi obránci a útočníky, ale co se týče bojovnosti a přípravě šancí, tam můžeme být spokojeni. Je tedy stále na čem pracovat, ale v Pardubicích jsme nepředvedli vůbec špatný výkon. Pár hráčů si stále žehrá nad neproměňováním šancí, ale věřím, že postupem času vylezou opět do záře reflektorů a v jarní části se nám v koncovce bude dařit o dost více než na podzim, protože to nás stálo mnoho cenných bodů,“ hodnotil oba zápasy asistent trenéra Filip Červinka.