Deset statečných hokejbalistů se představilo v Kyjově a Hustopečích. I přes úzký kádr se Letohradu podařilo dvakrát zvítězit a na své konto získat plný počet bodů do extraligové tabulky kvalifikační skupiny Východ.

HBK Kyjov – SK Hokejbal Letohrad 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a asistence: 4. Simerský (Kmenta), 18. M. Fraňo (Kmenta) – 3. Cvejn (Čapek), 17. Vodvárka (Cvejn, Matyáš), 34. Vodvárka. Rozhodčí: Hložek, Soukup. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
K utkání s Kyjovem Letohradští nastoupili v osmi lidech do pole, záda Letohradu kryl skvělý gólman Novák. Hosté se ujali vedení už ve třetí minutě gólem Cvejna, pak ale fauloval Vodvárka a soupeř jeho provinění využil gólem Simerského – 1:1. V první třetině byl o chlup aktivnější domácí tým, po přestávce ale bylo vidět, že si Letohradští vzali k srdci důraznou domluvu trenéra Langra a začali být lepším týmem. I když si soupeř také vytvořil šance, poctivá obrana Letohradu a skvělý gólman mu nic nedovolili. Nejprve se v 17. minutě trefil po předchozí souhře s Cvejnem a Matyášem Vodvárka, po minutě ale bylo opět srovnáno a přetahovaná pokračovala dál. Na další branku si hrstka přihlížejících diváků musela počkat až do závěrečného dějství, kdy ve 34. minutě podruhé v utkání skóroval Vodvárka – 2:3. Letohradu se do konce utkání podařilo tento stav udržet, i když závěrečné minuty a hlavně vteřiny, kdy hráli v oslabení čtyř proti šesti, byly nekonečné. Štěstí ale stálo při Letohradu, a ten zaslouženě bral tři body.

TJ Agrotec Hustopeče – SK Hokejbal Letohrad 0:14 (0:8, 0:5, 0:1)
Branky a asistence: 1. Cvejn (Faltejsek, Vodvárka), 5. Faltejsek (Matyáš, Derka), 5. Cvejn (Vodvárka, Čapek), 7. Derka (Cvejn), 7. Čapek (Derka, Mačátová), 8. Vodvárka (Derka), 8. Vodvárka, 12. Derka (Mačátová, Vodvárka), 21. Cvejn (Faltejsek, Vodvárka), 22. Cvejn (Derka, Vodvárka), 23. Vodvárka (Čapek), 24. Faltejsek (Vodvárka, Cvejn), 28. Sudík (Cvejn, Vodvárka), 39. Faltejsek (Cvejn, Vodvárka). Rozhodčí: Jašek, Dostál. Vyloučení: 13:3. Využití: 0:5. Sestava Letohradu pro obě utkání: Novák, Pauk – Derka, Cvejn, Vodvárka, Mačátová, Sudík, Čapek, Faltejsek, Matyáš.
Letohrad do zápasu vlétl jako uragán, hned v první minutě se ujal vedení a z domácího týmu si takřka udělal kompars. Po pátém gólu Letohradu vystřídal Nováka v brance Pauk, který si s několika málo střelami ze strany soupeře hravě poradil a na svém kontě tak udržel nulu. V první třetině Letohrad nastřílel osm branek a zbylé dvě třetiny pokračovaly, dá se říci, v tréninkovém tempu, kde si díky faulům domácích Letohrad zahrál třináct přesilovek, ale také několik oslabení kvůli vlastním proviněním. Letohradský brankostroj se zastavil na čísle 14 a v dalším kole přijedou do Letohradu právě Hustopeče.
„Byl to náš první a poslední dvoudenní výjezd za celou sezonu. Takže jsme si z něj chtěli přivézt všechny body a vyšplhat se v tabulce co nejvýš, což se nám povedlo. První zápas jsme odehráli na půdě Kyjova a bylo nám jasné hned od začátku, že kluci z Kyjova nám výhru nedají zadarmo, ale přesto jsme je lehce podcenili a měli namále. Zápas proti Hustopečím byl pro nás takový oddechový. Využili jsme ho k natrénování přesilovek, zavážení míčku do pásma a taky k tomu, aby si každý pořádně zahrál. Navíc jsme výjezd využili i ke stmelení kolektivu," ohodnotil oba zápasy kapitán Jakub Cvejn.

(bed, ij)