Na tratích slavného Holmenkolenu si z českých biatlonistů na 12,5 km dlouhé trati mužů počínal nejlépe letohradský Michal Šlesingr, který doběhl na 20. místě. Ondřej Moravec skončil 28. a bodoval také 33. Zdeněk Vítek. Jaroslav Soukup byl klasifikován jako 43.

Problémy už při nástřelu

Trenér mužů Ondřej Rybář řekl, že pro závodníky bylo těžké vůbec před startem nastřelit: „Vítr se měnil rychle i během položky. Rány byly daleko od sebe. Člověk se pak rychle ztrácí v tom, co je vlastní chyba, a co je způsobeno povětrnostními podmínkami."
Kouč vyzdvihl zejména Michala Šlesingra za bojovnost: „Vleže čtyřikrát chyboval, ale položku vstoje odstřílel kvalitně a výtečně zaspurtoval. Obdivuji jej, že i po tom výpadku kolem mistrovství světa má dostatek sil."

Posun o dvanáct míst

Posun o dvanáct míst zaznamenal Ondřej Moravec. „Vstoje opět prokázal kvalitu. Jeho dvě chyby byly velmi těsné rány. Škoda jich. Měl nakročeno do první patnáctky," hodnotil kouč.
Na bodovaných příčkách zůstal i Zdeněk Vítek. „Zdeněk opět prokázal, že jeho výsledky v počátku sezony nebyly náhodné. Na tuto sezonu byl kvalitně připraven. Čím dál více mě mrzí nemoc, která jej na přelomu roku přemohla," uzavřel Ondřej Rybář. (tjh)