Mezi jejich největší opory patří nestárnoucí ostrostřelec Jansa a mladý Jirsák, který hraje druhou ligu v Hradci Králové. Ani jeden však do Chocně nedorazil. V dresu domácích chyběl zkušený Blinka. Velký otazník visel nad účastí stěžejního hráče Klusoně, který bojoval se zraněným svalem, ale nakonec k utkání nastoupil a po rozpačitém rozjezdu ho dokonce rozhodl.

Choceň – Dvůr Králové n. L
61:57 (11:20, 21:32, 42:39)

Utkání začalo lépe pro soupeře, který se prosazoval hlavně na území kolem perimetru, kde vládli zkušení borci Krista se Žďárkem. Choceňským basketbalistům se nedařilo střelecky a hlavně největší „snajpr“ Klusoň se hodně trápil. K tomu se přidaly chyby v obraně a hosté šli do pohodového vedení.
Druhá kvarta se hrála v obdobném duchu, ale růžky začal vystrkovat Krčmář, který na křídle nahradil trápícího se Šejnu. Domácí borci našli sílu a postupně umazávali z hrozivého sedmnáctibodového manka, a přes velkou snahu šli po dvou čtvrtinách do šatny s mínus jedenácti body.
Do druhé půle nastoupil jiný mančaft, na kterém byla vidět enormní snaha o dobrý výsledek. Zlepšená obrana, důraz na obranném doskoku a přesná střelba přinesla domácímu celku srovnání hry a skóre. V 7. minutě třetí části hry svítilo na ukazateli skóre 36:36! Choceňským borcům se ihned vylepšilo sebevědomí a ještě před poslední periodou získali malý náskok 42:39!
Závěrečné dějství přineslo nejprve opatrnou hru na obou stranách, po které přišel velký úder domácího týmu. V pohodě hrající Řemínek našel na perimetru Žabu, a ten na konci třetí minuty zvyšoval trojkou již na 53:44. Bohužel ihned stejnou měrou kontroval hostující Žďárek. Hosté dokázali ještě tři minuty před koncem snížit na 54:55, ale i přes neproměněné trestné hody domácí dokázali vedení udržet a připsali si velmi cenné vítězství.

Průběh utkání: 9:15, 15:30, 34:36, 46:44, 57:57. Osobní chyby: 12-14. Trestné hody: 18/12-4/2. Trojky: 3-7.
Sestava Chocně: Eliáš, Šejna, Huryta, Řemínek, Durdil, Dlouhý, Bek, Krčmář, Klusoň, Žaba. Trenéři: Miroslav Dlouhý, Jiří Sopoušek st.

Choceň – Hořice
65:78 (21:24, 39:39, 49:56)

V 18. kole se basketbalisté Chocně potkali v těžkém zápase s celkem z Hořic. První vzájemné utkání dokázali choceňští hráči v Hořicích o jediný koš vyhrát a protože se soupeř pohybuje také ve spodní části tabulky, mohlo se čekat velmi zajímavé utkání. Bohužel k utkání nenastoupil nemocný Řemínek a ukázalo se, že chyběl dosti citelně.
Hosté přijeli do Chocně povzbuzeni výhrou v sousedním Vysokém Mýtě a od začátku na nich bylo vidět, že jsou v pohodě, až na Ondru Šťastného. Ten si po své jedenáctibodové šňůře zahrál divadélko a kamarádi z týmu ho nechali vychladnout ve druhé periodě na střídačce. Jinak se hrála vyrovnaná partie, ale hře domácího celku chyběla jednoduchost a nápaditost. Bohužel ve své kůži nebyli ani zkušení podkošoví hráči, ani Šejna se tento víkend nepotkal se svojí formou.
Do druhého poločasu opět nastoupil ostrostřelec Šťastný a protože byl dostatečně odpočatý, nenašel se v domácím dresu nikdo, kdo by ho byl schopen ubránit. I když se Choceňští herně trápili, stále bojovali a drželi se soupeřem krok.
Důležitý okamžik nastal čtyři minuty před koncem třetí čtvrtiny, kdy si hosté vytvořili osmibodový náskok. Ten udržovali až do šesté minuty poslední části utkání, kdy byl stav 63:69. Tam se domácím hráčům naskytlo několik příležitostí k vyrovnání, ale nestalo se a naopak hosté tvrdě kontrovali a během dvou minut odskočili na 63:76. Z tohoto trháku se domácí borci již neoklepali a ani neměli čas kontrovat. Výhru si tak odvezl z Chocně soupeř a je třeba podotknout, že zcela zaslouženě.

Průběh utkání: 11:19, 29:28, 45:46, 63:69, 63:76. Osobní chyby: 15-18. Trestné hody: 18/11-11/9. Trojky: 4-7.
Sestava Chocně: Eliáš, Šejna, Durdil, Dlouhý, Bek, Faltys, Krčmář, Klusoň, Žaba.
Trenéři: Miroslav Dlouhý, Jiří Sopoušek st.

(sop)