Do play off Letohrad vkročil ze šestého místa, stačily ale tři zápasy a Plzeň končí. Podle kouče Tomáše Frimla byla Plzeň herně lepší. Letohrad těžil ze své koncovky a také z pokladu ve své bráně, gólmana Jana Šimary. „V Plzni vychytal neskutečné věci,“ podotkl na jeho adresu v krátkém rozhovoru po třetím zápase čtvrtfinále play off kouč.

Jaké jsou pocity trenéra po postupu do semifinále?
Jsme šťastní, že se nám povedlo po hodně dlouhé době dostat do semifinále. Musím ale upřímně říct, že především doma byla Plzeň herně lepší. My jsme těžili z naší koncovky, naše produktivita byla hodně dobrá, skoro z každé šance jsme dali gól. Jinak nás ale Plzeňští v podstatě přehrávali. Ta série byla především o Honzovi (Šimarovi, pozn. red.), který v Plzni vychytal neskutečné věci.

A jak hodnotíte třetí zápas na domácí půdě?
Ze začátku mi přišlo, že jsme byli takoví ospalí, byli jsme všude pozdě, moc nám nešly nohy. Dostali jsme se do šancí, přesilovky nám ale nešly tak, jako v předchozích zápasech. Nakonec zápas došel do loterie nájezdů a tam nikdy nikdo neví, jak to dopadne. Opět jsme se ale mohli opřít o Honzu a hráčům, kteří šli na nájezd, jsme věřili. Podařilo se a z nás spadl obrovský balvan. Série byla těžká, ale jak říkám, rozhodovala produktivita a famózní výkon Šimiho.

Zápas v Letohradu také doprovodila skvělá divácká kulisa, na hokejbal našlo cestu 240 diváků.
Diváci byli fantastičtí, tolik fanoušků jsem už dlouho nezažil. Bylo to nádherné. Pro některé hráče to možná znamenalo trochu nervozitu, tolik lidí někteří zažili poprvé… Musím ale divákům poděkovat, že k nám našli cestu a vytvořili skvělou kulisu. A zvu je i na semifinále!