Basketbalová Kooperativa NBL mužů pomalu ale jistě finišuje sezonu 2022/2023. V těchto dnech se hrají napínavé čtvrtfinálové duely play off. Ovšem hrát se bude i v úplném suterénu, konkrétně o bytí a nebytí v soutěži. To se týká Hradce Králové.

Již nějaký čas je jasno o složení dvojice, která se v baráži střetne o právo účasti v Kooperativa NBLv příštím soutěžním ročníku. Královští sokoli coby nejhorší celek této sezony se utkají s píseckými Sršni, kteří naprosto suverénním způsobem opanovali první ligu.

Chance ŽBL, série o bronz: Hradec Králové (v bílém) - Chomutov
Vyrovnání série nepřišlo. Bronz bere Chomutov, na Lvice zbyla letos „bramborová“

Hraje se pouze na dva zápasy a rozhoduje celkový bodový součet. První duel je na programu v pátek 5. května od 18 hodin na jihu Čech, odveta se hraje v pondělí 8. května (18.00) v hale v Třebši.

Východočeši ve stále ještě probíhající sezoně odehráli 34 zápasů s bilancí pěti výher a devětadvaceti porážek. To Písek je ve zcela opačném rozpoložení. V první lize dominoval a v celé sezoně včetně play off zapsal pouhé dvě prohry, jinak jen vyhrával.

Bude mít Kooperativa NBL o dalšího ročníku nový tým? Nebo se Hradečtí udrží a budou moct absolvovat šestou sezonu mezi elitou v řadě?

Baráž o Kooperativa NBL 2023/2024

1. ZÁPAS: Sokol Písek - Královští sokoli Hradec Král. (pátek 5. května, 18.00)
2. ZÁPAS: Královští sokoli Hradec Kr. - Sokol Písek (pondělí 8. května, 18.00)