Již před pár týdny se konala mimořádná valná hromada pardubického florbalového klubu, která vzbudila u Sokolů pořádný rozhruh. Novým předsedou byl zvolený Jan Černohorský, který si jako své kolegy vybral hospodáře Víta Drašara a členy výboru Žanetu Jakešovou, Radima Olivu a Petra Vokála.

Boje o setvání v Superlize, které zatím Sokoli zvládají, tak narušují jiné boje, ty zákulisní. Valná většina hráčů a členů A týmu není s novým vedením spokojená a dávají to hlasitě najevo. Již je téměř jisté, že klub po sezoně opustí současný trenér a klubová legenda Martin Zozulák. Toho by měla následovat i spousta hráčů. Ptáte se proč?

Slogan „Po sezoně končím. Důvod? Zeptejte se vedení." je sám o sobě všeříkající a právě před zápasem s Butchis ho měla na sobě valná většina hráčů Pardubic.

K celé situaci se vyjádřil i nový předseda oddílu Jan Černohorský, který je zklamaný z jednání hráčů i členů kádru A týmu: "O to větším zklamáním je pro mě přístup některých hráčů a členů realizačního týmu, kteří svým vystupováním opakovaně poškozují náš klub. Výrazně ztěžují probíhající jednání vedení o budoucnosti klubu. Největším zklamáním je pro mě to, že hráči A týmu by měli být vzorem pro mladší hráče našeho klubu a tímto svým krokem vyslali negativní signál ke všem sokolským florbalovým dětem, jejich rodičům a fanouškům."

Byť se pardubičtí florbalisté neztotožňují s novým vedením svého klubu, tak na palubovce nechávají vše a bojují o Superligu i pro příští rok. S Butchis si poradili a v baráži narazí na jednoho z dvojice Kanonýři Kladno - Bulldogs Brno.