„Specializuji se na snowboardcross, ale baví mě i slalom a docela mi jde, protože hodně trénuji. Před finále jsme se se Šimonem dohodli, že už se nebudeme nikam hnát a užijeme si to,“ líčí Bruno.

Na další medaili bude útočit právě ve snowboardcrossu, kterému se věnuje tři roky. „Celkem už jezdím deset let, ale před crossem jsem jezdil freestyle. Pak jsem byl na jednom kempu, kde si Eva Samková vyhlédla několik dětí a mezi nimi i mě. S českým snowboardcrossovým týmem jsem byl v letošní sezóně na třech kempech a Evu už beru jako kamarádku,“ prozrazuje.

Spolupráci s úspěšnou reprezentantkou si pochvaluje a těší se, že v příštím roce už bude patřit do juniorské kategorie a plnohodnotně se zařadí do české reprezentace a začne sbírat FIS body. „V kariéře je pro mě Eva určitě vzorem. Holky jen mají v této disciplíně menší konkurenci. My větší, ale to mě na druhou stranu hrozně motivuje a hecuje a snažím se být co nejlepší,“ vysvětluje.

Jeho úspěchy a zapálení za sebou skrývají velkou dřinu a podporu ze strany rodiny. „My za Brunem jezdíme snad na všechny závody a podporujeme jej,“ říká maminka Daniela Tatarková, která v danou chvíli stojí pod svahem na Větrném vrchu společně s manželem a mladším synem Tadeášem. „Bruno je ve sportu strašně aktivní, hraje ještě florbal a v létě jezdí na longboardu,“ dodává a kolem ní vesele pobíhá i Tadeáš.

„Já spíš lyžuju a hraju tenis,“ říká mladší syn. "Ale ne, našel se spíše ve vědě a zvyšuje nám v rodině IQ," dodává se smíchem maminka.

Ani Bruno si ale nestojí špatně a při všem sportovním vytížení školu nezanedbává. „V tom teď procházím složitějším obdobím. Začal jsem chodit na anglické gymnázium a je pro mě těší se donutit na suchou přípravu a tréninky v posilovně. Ve chvíli, kdy jsem na prkně na svahu, tak pro mě nic jiného není a musím okamžitě jezdit,“ netají se.

Se svou pílí a vší podporou míří Bruno vysoko. „Já si strašně vážím podpory rodiny, nejen rodičů, ale i strejdy. Podporují mě, sponzorují a umožňují trénovat v zahraničí, což stojí peníze. Chci se pořád zlepšovat. Chci to dotáhnout na velkou olympiádu. Rodina mě žene k tomu, abych jel už za čtyři roky, kdy mi už bude osmnáct.“

Martina Kotulová (členka programu Mladí novináři na ODM 2018)

Biatlon se jel za umělého osvětlení.
Nová zkušenost pro biatlonisty. Startovali poprvé pod umělým osvětlením