Ne snad že by to hned od začátku angažmá byla nějaká superstřelkyně či jednoznačně nejlepší hráčka.

Nejprve překvapil její smělý a odvážný cíl pro tuto sezonu v Renomia Ženské basketbalové lize.

„Doufám, že s novým týmem vyhrajeme spoustu zápasů. Chtěla bych v této sezoně skončit první. Vím, že pražský USK je euroligový tým, který je velmi těžké porazit, ale pakliže se tvrdě dře a přidá se vášeň, tak je možné cokoliv,“ uvedla krátce po příjezdu na východ Čech.

Basket miluje: Je mojí vášní už od dětství

„Jsem tu, abych pomohla týmu a stejně tak proto, abych se něco naučila od ostatních hráček. Věřím, že se nám všem povede zlepšit se, v každém zápase budeme hrát jako tým, dáme do toho sto procent a kdyby se náhodou nedařilo, dokážeme se z toho dostat,“ neztrácí víru v dobré.

Tím jen dokazuje, že hru pod bezednými koši opravdu miluje.

„Ti, kdo mě znají osobně, vědí, že basket je mojí láskou a vášní už od dětství,“ prohlašuje stále ještě talentovaná rozehrávačka.

Dautovičová, jež pochází z malého městečka Trbovlje, kde žije necelých patnáct tisíc obyvatel, strávila většinu kariéry doma ve Slovinsku.

Hrála za známé evropské značky

Minulý rok ovšem hrála v zahraničí, kde oblékala dres v basketu známých evropských značek – Juventutu Badalona (Španělsko) a CB Spar Gran Canaria (Kanárské ostrovy, Španělsko).

Členka kádru slovinského národního celku odehrála za východočeský celek všech deset zápasů. Devět jich bylo v nejvyšší soutěži, jeden přidala v pohárovém čtvrtfinále.

Podle čísel nejpovedenější utkání absolvovala teď v sobotu doma proti USK Praha (65:95), kdy byla na hřišti více než dvacet minut, během nichž zaznamenala třináct bodů a šest doskoků.

Trefa s klaksonem téměř z poloviny hřiště

Ve středečním duelu na palubovce KP Brno (výhra 81:77) se zase blýskla košem jako v NBA, když skórovala se závěrečným klaksonem první půle téměř z poloviny hřiště.

Týmu Lvic se zatím daří na obou frontách. Ve značně neúplné ligové tabulce figurují na třetím místě a v Renomia Českém poháru v minulém týdnu vybojovaly postup na závěrečný turnaj Final Four, který se bude hrát na konci února v Brně. V obou soutěžích budou opět útočit na medailové příčky.

Hradci se v posledních letech vydařilo angažování zahraničních hráček. Nejprve to byla běloruská reprezentantka a křídelnice Tatsiana Lichtarovičová, kterou následovala chorvatská pivotka Josipa Buraová. Obě zanechaly na východě Čech velmi dobrou stopu. Naváže na ně Slovinka Elma Dautovičová?