Češi vstoupili do závodu bezchybnou střelbou na první položce a drželi se na konci početné vedoucí skupiny. Ve druhé položce oba bohužel chybovali. Michal Šlesingr musel na 150 m dlouhé trestné kolo jednou, Ondřej Moravec dvakrát a oba tak ztratili kontakt s čelem závodu.

Trápení Ondřeje Moravce

Trápení, tak jedním slovem popsal pocity z nedělního vystoupení Ondřej Moravec. „Dnes mi to nešlo, nohy už netáhly a lyže mi nepomohly," pokrčil rameny, ale hned se snažil výsledek hodit za hlavu. „Ještě si chci užít radosti z nejlepšího výsledku v kariéře. Potvrdilo se mi, že se mohu měřit s nejlepšími, a to mě určitě posílí."

Naplno dosedla únava

„Jsem nachlazený, špatně se mi dýchá. Navíc na mě naplno dosedla únava, prostě se dnes sešly samé negativní věci a stálo to za prd," povzdychl si po závodě Michal Šlesingr, který zatím není ani spokojený s průběžným 26. místem v klasifikaci Světového poháru. „Chtěl jsem být mnohem výš. Ale vím, že mám natrénováno, běžecké časy jsem měl vždy na špici, takže se zatím nebojím, že bych se nezlepšil. Mezi svátky chci zapracovat na střelbě a věřím, že dobré výsledky přijdou."
Trenér Ondřej Rybář nejprve přiznal, že kluci nebyli v kondici, aby potrápili soupeře v závodě, ale vystoupení v Pokljuce hodnotil pozitivně. „Vždyť po Hochfilzenu to vypadalo, že nás závod s hromadným startem mine, a nakonec v něm startovali dva kluci. K tomu Ondra dosáhl druhým místem na osobní maximum, ve sprintu jsme dobře zabodovali do Poháru národů, takže si ze Slovinska odvážíme povzbudivou náladu."
V celkovém pořadí Světového poháru je Ondřej Moravec 17. a Michal Šlesingr 26. Další body do „svěťáku" se budou rozdělovat při závodech v německém Oberhofu 3. – 6. ledna 2013.
Na programu jsou štafety na 4 x 7,5 km, sprint na 10 km a následný stíhací závod na 12,5 km. (tjh, bed)