Co si předsevzali splnili. Po ne příliš vydařeném lednu, kdy futsalisté Nejzbachu Vysoké Mýto prohráli tři zápasy, potřebovali zabrat. Prní příležitost měli ve středu proti České Lípě na její palubovce. „Jedeme do Lípy, která minulý čtvrtek udělala velký krok k záchraně a bude moct hrát proti nám uvolněněji. Nám se vůbec nepovedl leden, z toho důvodu se musíme zkoncentrovat a začít hrát ten náš pověstný futsal. Respektujeme jejich sílu, ale jedeme tam vyhrát,“ předesílal Jaroslav Kubát.

V sestavě Nejzbachu nechyběl a podílel se na vítězství 7:2 dvě asistencemi. Nejzbach roli favorita zvládl, dostal se na 33 bodů, tedy stejně jako čtvrté Litoměřice. Mají ovšem zápas k dobru. Čtvrtá pozice je výhodnější pro play off, první čtyři začínají na domácí palubovce.

Futsalisté Mýta vlétli do utkání s velkou chutí a během dvou minut si vypracovali po brankách Šabaty s Jiráským náskok 2:0. Tím určili ráz celého utkání. Domácí byli zaskočeni, nevěděli si rady a záhy inkasovali další dvě branky. Mýtští se dostali do velké pohody.

První půle byla jasně v režii Nejzbachu. Skóre mohlo být mnohem výraznější, jenže Beran trefil tyč, v 20. minutě sice Jiráský gólmana prostřelil, ale znovu se míči do cesty postavila tyč. Do třetice pak v závěru poločasu orazítkoval „štangli“ podruhé Beran.

Démoni se potřebovali přes přestávku sebrat, dokázali snížit po Bejdově ráně pod břevno. Vzápětí napálil balón do tyče Šabata, ale Vladyka jej dorazil do prázdné brány.

Byť se domácí snažili, na rozjetý Nejzbach to nestačilo. Hosté dovedli utkání do vítězného konce a dobře se naladili na příští utkání proti pražské Spartě.

Démoni Č. Lípa - Nejzbach V. Mýto 2:7

Fakta – branky: 22. Bejda (Bažant), 39. Kubelka (Havrda) – 1. Šabata (Vladyka), 2. Jiráský (Kubát), 7. Sklenář (Gerčák), 8. Beran (Vladyka), 22. Vladyka (Šabata), 35. Sklenář (Kubát), 40. Vladyka (Šabata). Rozhodčí: Melničuk, Plzák. ŽK: 2:2 (Kubelka, Rott – Michalec, Šabata). Diváci: 50. Poločas: 0:4.
FC Démoni Česká Lípa: Kirov, Sochůrek – Bejda, Bažant, Žampa, Švec, Havrda, Kořínek, Kubelka, Fichtner, Rott, Havlásek, Kotek.
1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák, Špinar, Ehrenberger – Sklenář, Jeníček, Michalec, Kubát, Vágner, Vladyka, Jiráský, Šabata, Beran.