Páteční slalom se stal jasnou záležitostí lyžařů ze Slovenska, kteří posbírali tři první místa. Podmínky závodu nebyly úplně ideální, na svahu černé sjezdovky se skoro celý den držela mlha. Někteří závodníci si s ní ale uměli poradit a naštěstí nedošlo ani k žádným vážnějším úrazům. Z české výpravy si pro první místo zajel Štěpán Kroupa v kategorii U16 s celkovým časem obou kol 1:38,60. Kategorii staršího žactva dobře reprezentovala také Adéla Kyselová na druhém místě.

V obřím slalomu bodovaly v obou kategoriích dívky ze Slovenska Nikola Repaská a Rebeka Jančová. Druhá jmenovaná už Říčky dobře zná. Na stupních vítězů stála vloni a předloni. Letos si odvezla cenu absolutního vítěze. „Z prvého kola som mala dobrý pocit, z druhého už to bolo trochu horšie, protože som nešla tak úplne správne. V druhom kole som viac bránok podišla a nešla som ich úplne správnou stopou,“ hodnotila svůj výkon Rebeka Jančová.

Absolutním vítězem mezi chlapci se stal Robert Ruffini taktéž ze slovenského týmu, který byl nejlepším jezdcem jak slalomu, tak i obřího slalomu. Skvělé výkony podávali i čeští reprezentanti Štěpán Kroupa, Oskar Klíma nebo Adéla Kyselová. Dvoudenní závodní maraton se obešel bez vážnějších zranění nebo komplikací. „Myslím si, že to dopadlo docela dobře. Dopadlo to tak, jak jsme si to naplánovali a připravili. Trochu nám nepřálo počasí, ale to není problém pro závodníky, ale spíš pro nás, kteří se na ten závod díváme, že nevidíme všechno,“ řekl ředitel závodu Jaroslav Křístek.

Svah černé sjezdovky po oba závodní dny pokrývala mlha, rozhodčí ale o přerušení závodu neuvažovali. „Všechno proběhlo v pořádku podle pravidel. Podmínky nebyly špatné, i když byla horší viditelnost, trať byla velmi dobrá, tvrdá, až v odpoledních hodinách začala trochu měknout, ale to se zvládlo. Technická skupina pracovala velmi dobře a udržovala svah ve sjízdném stavu,“ uvedl hlavní rozhodčí Miloslav Boruch.

Přehled medailistů na 56. ročníku Skiinterkriteria

Slalom žáci U16: 1. Š. Kroupa (CZE), 2. V. Klein (SVK), 3. A. Cuker (SVK).
Slalom žákyně U16: 1. R. Jančová (SVK), 2. J. Kompan (SLO), 3. N. Schippers (NED).
Slalom žáci U14: 1. R. Ruffini (SVK), 2. O. Klíma (CZE), 3. M. Clausing (NED).
Slalom žákyně U14: 1. N. Repaská (SVK), 2. A. Kyselová (CZE), 3. H. Semeráková (CZE).
Obří slalom žáci U16: 1. A. Linhart (CZE), 2. M. Ilavský (SVK), 3. P. Sirotenko (RUS).
Obří slalom žákyně U16: 1. R. Jančová, 2. S. Strachanová (SVK), 3. J. Kompan (SLO).
Obří slalom žáci U14: 1. R. Ruffini (SVK), 2. M. Clausing (NED), 3. M. Müller (SVK).
Obří slalom žákyně U14: 1. N. Repaská (SVK), 2. A. Patačková (CZE), 3. D. Zhukova (RUS).