Následující MS Masters už takové výsledky nepřineslo. Jak v časovce, tak v silničním závodě obsadila Monika shodně šesté místo.

„V časovce mě to umístění mrzí, čekala jsem, že bych mohla bojovat o medaili. Se silničním závodem jsem ale celkem spokojená. Byly tam větší favoritky a podařilo se mi vydržet s nimi až do posledních chvil. Tam ale nebyla síla umístění vylepšit,“ řekla k závodům Monika Simonová.

Poté se závodnice týmu Cyklotrénink F. Trkal, přesunula do italského Varese, kde se konalo vyvrcholení světové maratónské série Granfondo. Bohužel ani tam se jí v časovce úplně nedařilo a po loňském sedmém místě dokončila letos tuto časovku jako sedmnáctá.

„Na Varese jsem se moc těšila, konkurence je silná a tak umístění v TOP 10 by bylo úspěchem. Bohužel už před závodem bylo jasné, že to nebude můj den. Podepsala se únava z přípravy, cestování a práce. Takže to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ zhodnotila Monika závod.

Po kratším odpočinku se v závěru sezony českotřebovská závodnice zúčastnila ještě několika zajímavých závodů v Čechách. Dařilo se hlavně na extraligovém podniku na Ještěd, který dokázala vyhrát, a v časovce na Lucký vrch, kde obhájila vítězství v kategorii žen potřetí za sebou.   (pv)