„Ono už jaro bylo jiné, nemohli jsme odletět na každoroční přípravné soustředění na Mallorku, které završuje zimní objemovou přípravu a je vstupní branou do intenzivních předzávodních tréninků. Nicméně všechny úvodní závody českého poháru v dlouhém triatlonu, Czechman i Moraviaman, byly zrušeny, takže trénovat na vrcholy sezony nebylo jednoduché. Nevěděli jsme, kdy opravdu přijdou, tak se tréninky zaměřily především na udržení získané kondice,“ vysvětlil Roman Pittner, jeden z členů SBR TRI Teamu.

Prvním opravdovým závodem se stal srpnový dlouhý triatlon Slovakman (3,8 km plavání - 180 km cyklistika - maratón), který byl společným mistrovstvím Česka a Slovenska na ironmanských distancích. „Běžně máme touto dobou odjeto několik kratších a minimálně dva dlouhé závody, ale tady jsme teprve začínali. Nakonec vůbec ne špatně,“ připomíná Pittner. Nejlepší člen týmu Pavel Pešek dokončil závod v TOP 10 kategorie Elite, sám Pittner byl desátý ve věkové skupině a oba si zapsali osobní maxima (9:24 resp. 10:45).

Po měsíční pauze dlouhých závodů přišla na řadu profilově nejnáročnější česká „půlka“ (1,9 - 90 - 21,1) – žďárský Pilman. Roman Sedláček tam skončil ve své kategorii stříbrný a Pavel Pešek bronzový.

A pardubický Czechman? Standardní otvírák dlouhých triatlonů se stal kvůli odkladu závodem posledním a doslova arkticky nezapomenutelným vrcholem sezony (1,9 - 90 - 21,1). „Kvůli ledovému počasí připomínajícímu prosinec z původních téměř osmi set přihlášených závodníků více tři stovky vůbec nedorazily a z necelé pětistovky startujících skoro třetina nedokončila hlavně kvůli prochladnutí,“ třese se Roman Pittner zimou ještě teď. Litomyšlští se ukázali jako zocelení muži, do cíle se dostali všichni a Roman Sedláček svoji kategorii dokonce opanoval.

Celkové bodování českého poháru v dlouhém triatlonu vyneslo Pavla Peška na absolutní desáté místo (čtvrté. ve věkové kategorii), další umístění: 32. Pittner (7.) a 36. Sedláček (2.). „Vzhledem k tomu, že do bodování promluvilo více než tisíc závodníků z celé republiky, jsme si nevedli špatně,“ je spokojen Pittner.

Tým se zúčastnil řady dalších klání, mj. Pavel Pešek medailově uspěl na žamberském republikovém šampionátu v duatlonu. „Kromě toho jsme nechyběli na spoustě menších lokálních závodů, na kterých jsme slušně bodovali. Například na Triatlonu Litomyšl, kde jsme získali absolutní první příčky na dlouhé i sprinterské trati,“ dodal triatlonista.

„Posezonní vyjížďky a otevřené tréninky, které pořádáme pro kamarády a fanoušky, jsme si museli tentokráte kvůli omezením nechat ujít. Měli jsme tak čas zabývat se designem nových cyklistických dresů a týmového oblečení, ve kterém nás letos na dálku poznáte. Sluší se poděkovat sponzorům, kteří se k nám i v této nelehké době neotočili zády a stále nás podporují,“ uvedl Pittner.

Je tedy zřejmé, že i na rok 2021 mají litomyšlští triatlonisté smělé plány. Jenom je otázkou, zda a od kdy je budou moci začít realizovat…