S námi se musí počítat, vzkazují vysokomýtští futsalisté, kteří na horké „gumě“ v Mělníku vyválčili cenné vítězství 4:2. „Byl to boj, Mělník hrál dobře a bod by si zasloužil,“ uznal trenér Nejzbachu Miroslav Semerád. Ten už vymýšlel plány na pátek, kdy jeho tým vyzve giganta z Chrudimi.

Na soutoku Vltavy a Labe to byla ale úplně jiná káva, i když nakonec se sladkou tečkou pro hosty. Tu naservíroval Václav Sklenář. Jeho dva slepené góly byly klíčové. „Sklenář s Gerčákem byli rozdílovými hráči. Venca sice chvílemi tahal nohy, ale jeho branky to zlomily. Libor Gerčák tam zase chytil spoustu těžkých střel a byl velkou oporou. Chválím ale všechny kluky, bylo dost obtížné tady bodovat. Hodně aspektů totiž hrálo proti nám,“ poznamenal lodivod Mýta.

Jedním z nich byla nepochybně nepříjemná gumová palubovka a druhým domácí „šutér“ Gabčo. Toho to oproti zápasu v Mýtě bavilo a vymýšlel jednu „kulišárnu“ za druhou. Vstřelil dvě branky, diskutoval s rozhodčím a dřel do závěrečného hvizdu. „Pepa Gabčo byl vždycky ve všem dopředu. Pamatuji si, že když mu bylo dvanáct let, tak už nosil knír a hrál za U18,“ glosoval kapitán beranů Jakub Vágner.

Jeho družina s odpovědí na úvodní Gabčovu trefu příliš neotálela. „Bez sexu a bez lásky žije Michal Jiráský… Ale kopat umí, to zase jo,“ prohodil s úsměvem Libor Gerčák na adresu svého parťáka. Rutinersky proměnil nacvičený signál po rohu Vladyky a začínalo se od nuly. Tu vymazala tradiční mýtská klasika, Gerčák poslal dlouhý balón na Michalce a Zyryanov se jen smutně ohlédl. „Přesně tohle nás trápí dlouhodobě. Hrajeme celkem dobře a pak přijde taková nedůslednost. Mrzí mě to už kvůli divákům. Chodí jich tu na futsal hodně a dělají skvělou kulisu. Tenhle zápas měl skončit remízou, ale to bychom museli zpřesnit koncovku,“ narážel na nedůslednost v zakončení kapitán Mělníku Matěj Sváta.

Na mysli měl zejména moment ze 30. minuty, kdy za stavu 2:2 totálně selhal Cabadaj. Nejdřív tváří v tvář Gerčákovi napálil míč do břevna a následnou dorážku poslal mimo tři tyče. Tohle Olympik hodně bolelo. Zuby totiž vycenil Sklenář, jejichž obtisk si Zyryanov za rámeček nedá.

Nejzbach v Mělníku potvrdil neskutečnou fazónu. Naposledy padl 3. listopadu na Spartě a od té doby nezaváhal – 6 výher v řadě, z toho 4 z palubovek soupeřů. Teď čeká mužstvo série těžkých soubojů s celky z popředí tabulky (Chrudim, Teplice, Plzeň) a ty potvrdí, kam Nejzbach ve skutečnosti patří.

Mělník - Vysoké Mýto 3:4

Fakta – branky: 3. a 35. Gabčo, 27. Sup – 31. a 34. Sklenář, 10. Jiráský, 13. Michalec. Rozhodčí: Čurda, Lafek – Nagy. ŽK: 1:1. Poločas: 1:2.
SK Olympik Mělník: Zyryanov (Jenč) – Zdržálek, Sváta, Gabčo, Malák, Šuba, Prieložný, Němec, Mažári, Buzek, Cabadaj, Surmaj.
1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák – Jeníček, Koblasa, Vodrážka, Vágner, Michalec, Šabata, Sklenář, Jiráský, Novák, Špinar, Vladyka.   (što)