Sportovní hala VŠB sice zela prázdnotou, to však borce ve žlutém nikterak nevyvedlo z konceptu. Nejzbach přijel na utkání s Jeseníkem s jasným cílem naplno bodovat a to do puntíku splnil. Vyhrál vysoko 5:0.

Co na tom, že místy to byla „bramboračka“ a občas to bolelo. Knockout Kubáta, kterému Gerčák vyrazil prudký balón přímo do obličeje. „Ani jsem nestačil zvednout ruce a šel jsem k zemi, jaká to byla šlupka,“ usmíval se po utkání obránce Mýta.

První branku pátečního večera vsítil Vladyka. Nerozmýšlel co s míčem a poslal ho přímo pod břevno. O minutu později přidal Jiráský druhý gól. Poločas 0:2 předpovídal pro Nejzbach celkem pohodovou druhou dvacetiminutovku. Jeseník byl totiž v zakončení absolutně marný. Gerčák měl v rukavicích magnety a ostrostřelci z lázní Vincenta Priessnitze se jen smutně chytali za hlavu. Situaci trefně vystihl sportovní ředitel Nejzbachu Roman Páral. „Jeseník by neskóroval, ani kdyby se hrálo do půlnoci,“ uvedl.

Měl recht.

Co neproměnil například Marcinov, to se jen tak nevidí. Domácí hráli sympaticky, ale nadstavba v podobě gólu chyběla. „Na to jsme dojeli. Výkon až tak špatný nebyl, ale když jsme trefili bránu, tak to pokryl Gerčák. Hrajeme premiérovou sezónu v první lize a sbíráme zkušenosti. Škoda, že nemůžeme hrát doma v Jeseníku, bylo by to pro nás lepší,“ připustil gólman Gamaspolu Jakub Till. Jesenický pořízek mezi třemi tyčemi si tak musel se svými parťáky vychutnat zápas až do dna. Dvakrát lovil balón ze své sítě po gólech Michalce. Ten nebyl líný na krok a vyplatilo se. „Zázraky se dějí. Roman Michalec byl dvakrát úplně sám na zadní tyči,“ píchnul si kapitán Mýta Jakub Vágner.

Na poslední tři minuty poslal trenér Miroslav Semerád na palubovku mladé pušky a bylo veselo. „Když už, tak už,“ řekl si náhradní gólman Nejzbachu Jan Špinar. Tomu sebevědomí absolutně nechybělo. Svůj premiérový start v tuzemské nejvyšší soutěži si užil do sytosti. Ve 37. minutě s přehledem proměnil penaltu a se zaťatými pěstmi nechal volný spád emocím. „Bylo to celkem snadné. Podíval jsem se, jak stojí brankář a pak to tam poslal. Když měl Jeseník pátý faul, domluvil jsem se s Vagym (Jakub Vágner, pozn. red.), že to půjdu kopnout. Bylo to 0:4, tak nikdo nic nenamítal. Tak jsem to tam prásknul a bylo. Penalty trénuji a docela mi jdou, ještě tak vypilovat brankářské umění, to by bylo. Mám však vedle sebe nejlepšího z nejlepších (Libora Gerčáka, pozn. red.), je to velký učitel, takový dědek Drchlík (seriál Návštěvníci),“ usmíval se Jan Špinar.

Jeseník - Vysoké Mýto 0:5

Fakta – branky: 17. Vladyka, 18. Jiráský, 21. a 33. Michalec, 37. Špinar z pen. Rozhodčí: Matyš, Petr ml. ŽK: 1:0. Diváci: 140. Poločas: 0:2.
AC Gamaspol Jeseník: Till – Novák, Macura, Vavrušák, Žák, Plhák, Marcinov, Vavrač, Kozelský.
Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák (37. Špinar) – Vágner, Vladyka, Michalec, Šabata, J. Novotný, P. Novotný, Kubát, Novák, Štanglica, Sklenář, Jiráský.   (što)