V posledním kole základní části nejvyšší hokejbalové soutěže mužů dorazil do Letohradu Hradec Králové. Pro Letohrad to byl existenční zápas. V případě výhry a příznivého vývoje v ostatních zápasech, jenž nastal – Kert prohrál s Vlašimí, by postoupil do play off. Nestalo se.
Po slibné první třetině a vyrovnané druhé přišla smolná třetí část, ve které Letohradští čtyřikrát inkasovali.

SK OEZ Testa Letohrad – HBC Autosklo H.A.K. H. Králové 3:7 (3:3, 0:0, 0:4)

Letohrad ani jednou v zápase nevedl. A co hůř. Na začátku 11. min. prohrával už 1:3. Střelou mezi betony však bleskově snížil Večerník a vyrovnání zařídil ještě před odchodem do kabin Hladký. „Nakopnulo nás, hodně nám vyrovnání pomohlo,“ popisoval nadějný okamžik domácí útočník Ondřej Dospěl.

Ve druhé třetině však prohýřili několik přesilovek. „Je to náš problém. Přesilovky nám nešly. Přitom, kdybychom šli do vedení, mohli jsme zápas zlomit,“ posteskl si Dospěl. Se svými spoluhráči nedokázal využít dokonce ani dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. „Druhou třetinu jsme hráli výborně, jak dopředu, tak dozadu,“ chválil letohradský kouč Martin Motyčka. „Jenže nedat gól v přesilovce pět na tři, to je problém. Kdybychom ho dali a šli do vedení 4:3, tak věřím tomu, že bychom Hradec udolali,“ dodal ještě trenér.

Musila, který po třetím gólu v Hradecké síti zaskočil za Horu, už jeho svěřenci ani jednou nepřekonali. „Chtěli jsme, strašně jsme toužili uspět, jenže nám za něj už nic nespadlo,“ byl smutný letohradský Dospěl.

Hradec tak v poslední části domácím znovu odskočil. Ve 34. min. vstřelil vítěznou branku reprezentant Bacovský. Diváci si mohli vychutnat i trochu bitkařského intermezza. „Jeden z hráčů Hradce do mého spoluhráče šťouchal hokejkou, tak jsem musel zasáhnout. To se musí,“ usmíval se Dospěl. Potom se už ale nesmál. Po chybě brankáře Stárka inkasoval Letohrad popáté, v power play pošesté a tečku za utkáním udělal střela Hrubého do šibenice.

Fakta – branky a asistence: 7. M. Věchet (Friml, Kormunda), 11. Večerník (Doleček), 14. Hladký (Hruška) – 2. Bílý (Kubeš), 8. Bílý (Kubeš), 11. Ruda (Bílý, Kamaryt), 34. Bacovský (Hrubý), 40. Hrubý (Mašík), 42. Hrubý (Dunda), 43. Bílý (Filip). Rozhodčí: Karous, Řezníček. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Střely: 21:26.

(ry, ij)