Čtvrté pokračování krajského šachového přeboru přineslo smutek do řad ústecké Jiskry. Ta přepustila první místo v tabulce celku Bohemia Pardubice, když doma nestačila na Lanškroun, do té doby předposlední.


Ústí – Lanškroun 3,5:4,5
Po čtyřech hodinách boje by se na lanškrounské šachisty, oslabené navíc o třetího hráče soupisky Jana Švuba, nevsadil nikdo ani zlámanou grešli, jenže domácí jim nakonec sami pomohli závěrem, který lze bez výčitek označit za naprostou blamáž.
V nejsilnější osmičce začal vedoucí celek přeboru předpokládaným náporem, který brzy vyústil v první bod. Postaral se o něj na poslední šachovnici Martin Poslušný, jenž podle očekávání přehrál černými hladce Víta Brejšu. Druhý zásah přidal krátce na to kapitán Jiskry Martin Šmajzr. Už na tříbodový rozdíl zvýšil krátce po časové kontrole pátý hráč Ústí Jan Pokorný, jemuž marně vzdoroval Ladislav Šilar. Poctivou práci odvedl také Jaroslav Volf – bílými figurami sehrál s nejsilnějším lanškrounským lanškrounským hráčem Tomášem Pokorným bojovnou partii a uhrál zaslouženou remízu.

Tragédii Jiskry načal junior Martin Pečinka v partii s Antonínem Ambrožem. Ve věžové koncovce měl v kapse jasnou remízu, sérií hrubých chyb místo toho dokráčel k porážce. Druhý výbuch postihl za další hodinu Petra Mareše, který v oboustranně komplikované pozici s Milanem Petruněm nechat stát jednotahově věž. V ten moment to už s nadějemi vedoucího družstva začalo vypadat bledě, protože v posledních dvou partiích tahali jeho zástupci za kratší konec. Na druhém stole Pavel Holásek marně vzdoroval přesné hře Pavla Hrubeše a byl donucen složit zbraně, stav utkání tím byl vyrovnán. V poslední partii bojoval v horší pozici Štěpán Blaško, v jednu chvíli se zdálo, že má na dosah ruky věčný šach zajišťující alespoň nerozhodný výsledek, nakonec tomu tak nebylo. Petr Procházka připsal rozhodující bod. Ústí doma podlehlo nejtěsnějším rozdílem a spadlo na druhé místo.