Čtvrté kolo krajského přeboru přineslo důležitý úspěch lanškrounského „béčka“, které vítězstvím v Ústí posílilo důrazně své postupové ambice. Úspěchu se na rozdíl od svých oddílových kolegů dočkalo třetí družstvo ústecké Jiskry, proti Svitavám se prezentovalo výborným kolektivním výkonem.


Ústí B – Lanškroun 3:5
Ústecké béčko potřebovalo na domácí půdě vedoucí Lanš〜kroun nutně porazit, už předem bylo ale jasné, že bez prvních dvou hráčů soupisky to půjde jen těžko. Naprosto vyrovnané utkání se lámalo až v samotném závěru, který domácím hrubě nevyšel. Po čtyřech hodinách boje byl stav vyrovnaný, za Jiskru připsali dva body Karel Taslar a Jaroslav Víglaský, bodovat se tentokrát nepodařilo dosud stoprocentnímu Janu Smolovi, jenž se spokojil v souboji dvojek s nerozhodným výsledkem proti papírově silnějšímu Ladislavu Šilarovi. Lepšího výsledku nedosáhl ani na šesté šachovnici hrající Jiří Vencl. Lanškrounské šachisty podržel letos výborně hrající Roman Solil, prosadil se rovněž Jaroslav Šebrle, jemuž se podařilo využít několika chyb Bohumíra Glembeka. Do vedení mohl poslat domácí družstvo junior Jan Mareš, po celou dobu si v partii s Josefem Krátkým udržoval značnou výhodou, nakonec ale zaplatil nováčkovskou daň a po dlouhém boji odešel poražen. Na zvrat v zápase už šachisté Jiskry nemohli mít pomyšlení, Petr Mareš neměl šanci ubránit horší koncovku s nejlepším hráčem hostí Tomášem Pokorným, Lanšroun tak po napínavém průběhu odvezl z Ústí všechny tři body za vítězství 5:3.


Ústí C – Svitavy 5,5:2,5
Jak se v domácím prostředí hraje na výhru ukázali oddílovým kolegům v sobotu šachisté ústeckého céčka. Proti nejsilnějšímu možnému výběru Svitav začali od počátku zhurta a po třech hodinách nemohlo být o vítězi utkání pochyb. Nejrychleji se vypořádal se svým soupeřem na sedmém stole Lukáš Dostál, sto bodů ratingu nehrálo v partii žádnou roli a hostující Leopold Beneš si v podstatě vůbec nezahrál. Po remíze na páté a osmé šachovnici přidal v podstatě rozhodující bod Tomáš Mastný, černými figurami se trpělivě bránil a stačila trocha nepozornosti svitavského Ondřeje Veselého a misky vah se převážily na stranu ústeckého borce. Další hřebíček do rakve houževnatě bojujícího družstva Svitav přidal kapitán domácích David Kameník, na pečlivý výkon nenalezl jeho protivník Karel Bartoš nejmenší odpověď. Jediný úspěch hostí připsal krátce poté Lukáš Strachoň, to bylo ale ze Svitav hostí vše. Na první šachovnici smetl Martin Pečinka rychlým útokem pasivně hrajícího Františka Havla, po bodu sahal v poslední partii také druhý hráč ústecké Jiskry Jan Pokorný, Tomáši Riedlovi se ale urputnou obranou podařilo cenný "půlbod" zachránit.

Ostatní výsledky:
Trnávka – Žamberk C 3,5:4,5
Letohrad – Žamberk B 3,5:4,5
M. Třeb. – Č. Třeb. B 6,5:1,5
Kunvald – Jablonné 4,5:3,5

 

Partie:
1. Petr Mareš – Tomáš Pokorný 0:1
2. Jan Smola – Ladislav Šilar ?
3. Karel Petrželka – Roman Solil 0:1
4. Bohumír Glembek – Jaroslav Šebrle 0:1
5. Karel Taslar – Michal Marek 1:0
6. Jiří Vencl – Karel Novotný ?
7. Jaroslav Víglaský – Karel Fabián 1:0
8. Jan Mareš – Josef Krátký 0:1


Partie 2. zápas

1. Martin Pečinka – František Havel 1:0
2. Jan Pokorný – Tomáš Riedl ?
3. David Kameník – Karel Bartoš 1:0
4. Petr Mareš mladší – Lukáš Strachoň 0:1
5. David Halbrštát – Jindřich Rosenkranz ?
6. Tomáš Matný – Ondřej Veselý 1:0
7. Lukáš Dostál – Leopold Beneš 1:0
8. David Bečička – Vladimír Riedl ?