Sice v obou případech prohráli, ale protivníka trápili a v prvním utkání nebyli daleko od toho, aby bojovali o senzační vítězství. Vždyť ještě v průběhu třetí čtvrtiny byli na dostřel dvou bodů a konečný nazdar „o devět“ (79:70) nebyl ostudou. Druhý zápas měl jednoznačnější vývoj (89:67), nicméně také v něm Dekstone Tuři prokázali bojovného ducha a nenechali šampiónům ani metr hřiště zadarmo.

„Hrát dva dny po sobě proti soupeři na levelu Nymburka je pro nás velice složité. To není alibi, ale prostý fakt,“ uvedl trenér Lubomír Růžička, který měl pro svoje svěřence slova chvály. „Na družstvo jsem hrdý, přestože jsme druhý duel prohráli vysokým rozdílem. Ani za stavu minus třicet jsme se nevzdali, nechtěli jsme prohrát o čtyřicet nebo padesát. Pro mě to znamená vítězství v tom, že jsem složil partu dvanácti kluků, kteří společně táhnou za jeden provaz. Myslím, že jsme položili základ k tomu, aby Nymburk musel přijet ke třetímu utkání do Svitav maximálně připraven,“ říká Růžička, který doufá, že v Nymburku nehráli Tuři v této sezoně naposledy. „Byla to dvě super utkání a moc bych si přál, abychom se sem ještě vrátili,“ netají se.

Aby se to povedlo, tak musí Tuři minimálně dvě věci podstatně zlepšit, což si uvědomuje i rozehrávač Bryan Smithson. „Naším cílem bylo vracet se do Svitav alespoň s jednou výhrou, nicméně musíme se zamyslet nad tím, jestli se dá zvítězit, pokud necháme Nymburku patnáct útočných doskoků a když se dopustíme šestnácti ztrát. To proti týmu, jakým je Nymburk, nejde, tyto ukazatele byly důležité pro výsledek zápasu,“ konstatoval překvapivý nejlepší svitavský střelec úterního střetnutí.

LEPŠÍ V TROJKÁCH. Souboj giganta z Nymburku a outsidera ze Svitav nabízí semifinálová série v Kooperativa NBL. Po dvou duelech čtrnáctinásobný mistr vede 2:0 na zápasy, nicméně Tuři se drží statečně a v trojkových pokusech dokonce favorita předčili. V dalších atributech ovšem ztrácejí, limituje je vysoký počet ztrát a rovněž je soupeř lepší na útočném doskoku.