Novinkou seriálu je, že se koná jako open, to znamená, že hlavní kategorie Orion Shiva KTM 2024 je oficiálně otevřena i pro zahraniční účastníky (v předchozím roce do Česka zavítaly kvalitní posádky z Lotyšska).

„Podle informací od organizátorů je rudnická trať podobná té, na které se závodilo v letech 2017-2019. Posledními vítězi tam byli v roce 2019 Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým, kteří tím vykročili k získání třetího mistrovského titulu. Pak se v Rudníku kvůli covidu a nedostatku sněhu nejezdilo,“ uvedl šéf seriálu Josef Vašíček.

Václav Varaďa měl dle vyjádření klubu několikrát porušit smlouvu.
Překvapivé vysvětlení. Varaďa neměl plnit smlouvu. Za vyhazovem stojí i urážky

Program závodu započne úvodními kvalifikačními rozjížďkami půl hodiny před sobotním polednem, vrcholem dne budou velká áčková finále MČR i Orlického poháru. Všichni účastníci musí počítat se zvýšenou pozorností ze strany pořadatelů, co se týče zajištěné nezbytné bezpečnosti. „Od rána bude probíhat kontrola strojů, přileb, lana a startovních čísel,“ zdůrazňuje Josef Vašíček.

Pro zajímavost, v Rudníku se bude o víkendu konat v pořadí 122. závod MČR v motoskijöringu od zrodu tohoto šampionátu. To se psal rok 1998.

O den později, tedy v neděli 21. ledna, se podle původního kalendáře mělo jet v Klášterci nad Orlicí, tamní trať ovšem prozatím není v optimálním stavu, takže tento podnik byl odložen.