Toho si byli zjevně vědomi rovněž tvůrci rozpisu sezony 2022/2023, proto hned do premiérového dějství, které je na programu o prvním říjnovém víkendu, poskládali atraktivní dvojice, jež by měly okamžitě pořádně nastartovat fanoušky. A tak soutěž odpálí repríza jarního finále mezi Opavou a Nymburkem nebo prestižní severočeské derby Ústí nad Labem – Děčín.

Východočeské zastoupení v Kooperativa NBL zůstává dvojnásobné.

S novým titulárním partnerem a tedy pod novým názvem BK Kvis Pardubice se představí Beksa a její start do sezony bude poněkud smrtící. Třikrát v řadě nastoupí na palubovkách soupeřů – postupně v Ostravě, Děčína a na USK Praha – teprve potom si zahraje doma a zrovna proti Nymburku. Věru nic záviděníhodného…

Královští sokoli Hradec Králové si premiéru odbudou na Folimance proti USK Praha, následně hostí Brno a ve třetím kole se vydají na půdu Olomoucka, jehož dres nově oblékne dlouholetá hradecká rozehrávačská opora Peda Stamenkovič.

Východočeská derby jsou na pořadu v rámci 10. kola (v Hradci Králové, úřední termín 26. listopadu) resp. 21. kola (úřední termín 28. ledna, v Pardubice). Konkrétní termíny utkání se mohou měnit podle televizních přenosů, zápasu v evropských pohárech a jiných okolností.

Ještě připomeňme, že nováčkem NBL se stal celek SK Slavia Praha, který v baráži uspěl proti Jindřichovu Hradci.

Herní model soutěže zůstal beze změny, tzn. nejprve 22 kol základní části, potom nadstavba (8 resp. 4 týmy) a vyvrcholení v podobě play off (předkolo, čtvrtfinále, semifinále, finále a série o bronz).

PRVNÍ LIGA: Ve druhé nejvyšší soutěži budou v nové sezoně znovu nastupovat celky Tuři Svitavy a BK Vividbooks Pardubice. Oba byly zařazeny do základní skupiny Východ. První liga začíná 16. září, Tuři hrají na půdě Opavy B, Pardubice v Jihlavě proti BC Vysočina.