Tradiční účastník vyřazovacích bojů v nejvyšší futsalové soutěži si musí letos zajít chuť. Nejzbach Vysoké Mýto do osmičky na poslední chvíli neproklouznul. Na vině je nepovedené jaro, kdy se rozpadl tým. Faktor číslo jedna zapříčinil, že Nejzbach končí devátý. Bodově nedaleko od sestupových pozic.

Nyní přijdou na řadu otázky, jak to v další sezoně pojmout. Jedna bude stěžejní, kdo bude za Vysoké Mýto hrát. Trenér Roman Páral prozradil, že u týmu skončí. Dál se bude věnovat pouze práci z pozice sportovního ředitele klubu.

Poslední kolo základní části rozhodlo o tom, že si v letošní sezoně play off nezahrajete. Převládá velké zklamání?
Bude to ze dvou pohledů. Ano i ne. Samozřejmě zklamaný jsem, vždy jsem byl v play off, poprvé se mi stalo, že nejsme s Nejzbachem v play off. Za druhé zase musím říci, že zklamán nejsem. Když se podívám pravdě do očí, letos se nám totálně rozpadl kádr. Na soupisce máme třiadvacet hráčů a dohrávali jsme v osmi lidech. Žádnou díru do světa bychom v play off neudělali. Jsem rád, že sezona skončila. Nyní to vypadá tak, že budeme muset budovat nové mužstvo.

Jak to berou hráči?
Hráči, co sezonu dohráli, zaslouží poděkování. Tři, čtyři hráči byli tahouni. Už sami cítili, že v případě postupu do play off, kde by nás čekala Chrudim, by to mohlo skončit ostudou. Myslím, že i pro ně bylo úlevou, že je konec.

Už tedy plánujete, co se bude dít dál?
Ano. Musíme si co nejdříve sednout. Za posledních pět let jsme byli třikrát čtvrtí, jednou pátí. Letos skončíme na deváté příčce. Z mužstva se vyždímalo maximum. Ale starosti s kádrem byly vskutku velké. Fotbal, pracovní povinnosti a k tomu všemu zranění. Musíme hledat jiné hráče a začít od nuly.

V tom převážně tkvěl zakopaný pes?
Je to tak. Odešla nám střelecká kvalita. Odešli Sklenář s Merklem, chyběl Šabata, hodně zraněný byl Vladyka, Vodrážka začal hrát třetí ligu v Chrudimi. Těch hráčů bylo hrozně moc. I když jsme měli dobrý podzim, kdy jsme udělali osmnáct bodů, tak jaro máme vždy horší. Co si budeme nalhávat, jsme amatéři a kluci k tomu hrají velký fotbal. Mají to náročnější a těžko se jim pak přepíná na futsal.

Při skladbě nového týmu tedy budete brát ohled především na futsalisty?
Zcela jistě by to bylo nejlepší. Musíme se rozhodnout, jakou cestou půjdeme. Sezona je neúměrně dlouhá. Začíná se v srpnu a pokud bychom hráli finále, jede se do června. Mně se to nelíbí. Futsal je halový sport. Hrát by se mělo od září do půlky dubna. Tohle je pro nás velký problém. Obrovskou výhodu v tom mají profesionální oddíly. Je na nás, jak s tím nyní naložíme.

Už máte představu, kde hráče lovit?
Tady v Mýtě to neulovíme. Okruh bude ohromný. Dříve jsme brali hráče z Chrudimi, ale záběr musíme mít širší. Nemůžu nic prozradit, nicméně nás čeká běh na dlouhou trať.

Jako sportovní ředitel klubu z toho musíte vyvodit nějaké důsledky. Jak to bude s financemi?
Spíše než finance musíme řešit personální obsazení mužstva. Finance máme na další sezonu připravené, ale není kádr.

Nejzbach Vysoké Mýto zakončil sezonu s bilancí šesti výher, šesti remíz a deseti porážek.

S tím trochu souvisí i otázka, kdo bude nové mužstvo trénovat. Zůstanete v klubu jak na pozici manažerské, tak na lavičce jako trenér?
Jako sportovní ředitel beru sezonu za neúspěšnou. Já na trenérské pozici skončím, ale pro klub budu pracovat dál. Jelikož se bude měnit tým, měl by u toho být někdo nový. A hlavně někdo, kdo není svázán s oddílem.

Máte aspiranta na post trenéra už v hledáčku?
Pokud řeknu pravdu, skončit jsem chtěl už po minulé sezoně. Oslovil jsem dva trenéry, ale bohužel se mi je nepodařilo přesvědčit, takže jsem do toho silou vůle naskočil znovu. Teď už je to definitivní. U mančaftu jsem byl s malou přestávkou deset let a cítím, že to chce změnu.

Vyhnul jste se odpovědi zkušeně, ale na jméno se stejně zeptám.
Konkrétní jméno vám neřeknu. S nikým jsem ještě nejednal. Vytipované adepty mám. Teď musíme sezonu dotáhnout, uděláme ukončení. Řekneme to hráčům, lidem v oddílu, aby se to nedozvěděli v prvním momentu z novin.