Na jeho krámku v Nádražní ulici se objevila v minulém týdnu cedulka „Zavřeno – dovolená“. Jen málo lidí, kteří okolo chodili, ale věděli, o jakou dovolenou se jedná. MIROSLAV RESLER, bývalý hráč národního týmu in–line hokeje, odletěl do Anglie na premiérové veteránské mistrovství světa v in – line hokeji.

Ambice byly určitě veliké již od odletu, ovšem o konečném výsledku většina reprezentace mohla jen snít. V sestavě Hrachovina, Vranec, Odehnal, Kolinský, Mecera, Suhrada, Tomaštík, Würtherle, Kala, Stehlík, Janeba, Jindrák, Ulrich a Resler si Češi dobruslili až pro nejcennější medaili a stali se mistry světa!

Jak jste se do reprezentace, která odletěla do Bisley nedaleko Londýna, vůbec dostal?
Udělal se výběr hráčů, z nichž většina byli bývalí reprezentanti v in-line hokeji. Co se týká věkové kategorie, byli tam muži od 38 let a starší, kam už dávno spadám. Odlétalo se ve čtvrtek do Londýna, odtud se jelo do Bisley. Hrálo se v pátek, sobotu a neděli. Celkem jsme odehráli sedm zápasů.

V prvním utkání jste rozstříleli silný výběr Itálie 14:6, poté Velkou Británii vysoko 28:6. Na řadu přišla Austrálie a především Francie, jak jste dopadli s těmito týmy?
Dopadali jsme velmi dobře, ostatním týmům jsme dávali pokaždé přes deset gólů. Některé týmy měly málo hráčů. Z Austrálie přiletělo pouze osm hráčů, přičemž se hraje ve čtyřech. Některá mužstva byla věkově daleko starší, což bylo na jejich hře znát. Ve finále jsme porazili Francii 13:2 a pak už propukly jen a jen oslavy.

Který z týmů byl nejtěžším soupeřem, ohrozil vaše jasné vítězství vůbec někdo?
Nejtěžším soupeřem byla Itálie a Francie. Itálie zlobila nejvíce v základní skupině, kdy byla chvíli ve vedení, ale podařilo se nám stav otočit a skončilo to znovu velkým brankovým rozdílem. Vyhráli jsme poměrem 16:7. Francie nás nejvíc zlobila ve finále. Hrálo se na dvě poloviny. V první části jsme vedli 4:0 a celkový výsledek byl 13:2.

Říkáte, že Francie byla největším soupeřem, ale přesto jste ji porazili o jedenáct branek.
Pokaždé se nám podařilo soupeře nějak zlomit. Francii jsme přehráli ve druhé polovině zápasu. Prostě jsme byli nejlepší.

(hah)