Základní část skončila před čtrnácti dny a napětí před očekávaným startem visí ve vzduchu.
Zřejmě nejvyrovnanější série bude právě ta mezi "Bohemkou" a Nejzbachem.
Bilance v základní části byla nerozhodná. Oba týmy vyhrály své zápasy na domácí půdě. 25. září loňského roku dostali Východočeši naloženo a odvezli si "tenisového kanára". 11. ledna pak Mýtští přestříleli Pražany 6:5, když otočili stav až v závěrečných minutách.
Jenže základní část je zapomenuta a teď již není kam utéci. Oba celky budou chtít jít dál. Nikdo nechce zůstat před branami semifinále.
Jak je tým z východu Čech na čtvrtfinále připraven a nažhaven, na to jsme se zeptali trenéra Nejzbachu Romana Párala. "Vedení i já jsme nažhaveni hodně. Teď záleží, jak jsou na tom hráči," dodal.

Kádr plný reprezentantů

Bohemians mají nepochybně velmi kvalitní kádr, jehož řady doplňuje hned několik reprezentantů jak České republiky, tak i Slovenska. "Je to velmi kvalitní mužstvo, které je dlouhodobě budované a hraje pospolu již několik let. Osu tvoří zejména Sláma, Dlouhý, Pleyer, Frič, Kopecký a Novotný. Výborný je slovenský gólman Vozár a jeho reprezentační kolega Vodecký. Kvalita na jejich straně rozhodně je," ví trenér Nejzbachu.
Výhodu prvního zápasu v domácím prostředí bude mít pražský celek, protože skončil v první čtyřce po základní části. "Samozřejmě výhoda je na jejich straně, že začínají ve svém prostředí. Navíc povrch v hale je odlišný od toho, co máme u nás. Je tam taková guma, takže nám trochu trvá, než si na to zvykneme. Míč tolik neklouže jako po parketách," mluví o specifikách povrchu Roman Páral.

Favoritem je tým Bohemians

Kdo je tedy v sérii favoritem? Dle Romana Párala jsou to Bohemians. "Řekl bych, že opravdu 'Bohemka' je favorit. Oni mají zkušené hráče. Sice to hrají v osmi lidech, ale hrají velmi dlouho spolu. Když se k tomu přičtou reprezentanti, tak výhoda je na jejich straně," je přesvědčen trenér.
Svou kůži ale vysokomýtští futsalisté nedají zadarmo a pokusí se sérii protáhnout a Pražanům jejich roli zkomplikovat. "Většinou rozhoduje v play off první zápas. Samozřejmě pokud by se nám podařil uhrát dobrý výsledek, bylo by jen dobře. Série se hraje na tři vítězné zápasy a my se určitě budeme snažit, ale momentálně musím uznat, že Bohemians jsou kvalitnější mužstvo než my," říká s odhodláním poprat se o postup Roman Páral.
V play off rozhodují v mnoha případech maličkosti, které v konečném hodnocení série hrají velmi důležitou roli. "V play off jde o to, aby hrál tým jako celek, aby hráči nehonili svoje statistiky, kdo dá kolik gólů a podobně. Rozhodují maličkosti, gólmani, střelecká potence. Důležitá bude i koncentrace na celé utkání, zkrátka se nesmí polevit ani na minutu, neboť tyto týmy to dokáží okamžitě trestat," je přesvědčen trenér Páral.
Mrzet může kouče Nejzbachu, že nebude mít k dispozici kompletní sestavu. "Zraněný je Petr Jeníček a uvidíme, jak to bude s klukama, kteří byli v týdnu nachlazení a netrénovali," dodal Roman Páral.

Bohemians 1905 – Nejzbach V. Mýto
čtvrtfinále PLAY OFF I. Chance futsal ligy
1. zápas 5. dubna Bohemians – Nejzbach 20.15
2. zápas 12. dubna Nejzbach – Bohemians 20.00
3. zápas 15. dubna Bohemians – Nejzbach 20.00
4. zápas 17. dubna Nejzbach – Bohemians 20.00
5. zápas 19. dubna Bohemians – Nejzbach 20.00
Série se hraje na tři vítězné zápasy